Thermometer Blue 0

košarka NBA

Torek, 1. 3. 2016, 16.09

San Antonio z zmago nad Detroitom znova v končnico

Moštvo severnoameriške košarkarske lige NBA San Antonio Spurs si je s sinočnjo zmago s 97:81 nad Detroit Pistons zagotovilo 19. zaporedno uvrstitev v končnico.

Ekipa je še 29-tič ostala nepremagana na domačem igrišču, prvi strelec je bil s 27 točkami Kawhi Leonard.

San Antonio je sicer tekmo začel slabše, a nato v drugi četrtini že naredil razliko. Z 29 zmagami na domačem igrišču brez poraza je moštvo najboljše v tem elementu v zahodni konferenci.

"Zelo dobro je bilo, v drugem polčasu smo nasprotniku dovolili le 30 točk. To je nekaj posebnega, če ti uspe, v drugem delu tekme smo bili prav gotovo boljši," je po tekmi dejal trener Gregg Popovich.

S 23 točkami in desetimi ujetimi žogami je tekmo dodatno začinil še LaMarcus Aldridge, kar štirje člani prve peterke San Antonia pa so tekmo končali z desetimi točkami ali več. Tim Duncan je dodal 12 točk, Tony Parker pa 10. San Antonio se je v končnico uvrstil že devetnajstič zapored in s tem izenačil rekord Bostona med letoma 1951 in 1969, kar je četrti najdaljši niz v zgodovini NBA.

Za Detroit sta se s po 16 točkami izkazala Tobias Harris in Marcus Morris, rezervist Aron Baynes je dodal 12 točk, Reggie Jackson pa 11. Detroit je s tokratnim porazom končal niz štirih zaporednih zmag.

Branilec ekipe Toronto Raptors Kyle Lowry je bil prvi strelec ekipe z 32 točkami, moštvo je s 104:94 premagalo Utah Jazz za rekordno 11. zaporedno zmago na domačem igrišču. DeMar DeRozan je dodal 31 točk in pet ujetih žog.

James Harden je za zmago Houston Rockets s 100:95 nad New Orleans Pelicans dosegel 39 točk in 12 ujetih žog ter sedem podaj, Boston Celtics pa so za 12. zaporedno zmago pred domačimi gledalci premagali Portland Trail Blazers s 116:93.

V ostalih tekmah so Orlando Magic s 102:89 premagali Chicago Bulls, Philadelphia 76ers so z 99:119 klonili proti Charlotte Hornets, Memphis Grizzlies so bili s 104:98 boljši od Sacramento Kings, Milwaukee Bucks so morali z 99:104 priznati premoč Indiana Pacers, Minneosta Timberwolves pa Washington Wizards z 98:104. Denver Nuggets so s 117:107 odpravili Los Angeles Lakers, Los Angeles Clippers pa Oklahoma City Thunder s 103:98.