15.40

Real Madrid Barcelona Luka Dončić Luka Dončić Boštjan Nachbar Mirza Begić

Nedelja, 31. 5. 2015, 15.40

Real Madrid s 16-letnim Luko Dončićem na parketu v polfinale

Favorita za naslov španskega košarkarskega prvenstva Barcelona in Real Madrid sta napredovala v polfinale. Za madridsko moštvo je spet zaigral 16-letni Luka Dončić.

Po prepričljivi domači zmagi so se košarkarji Real Madrida odpravili na gostovanje na Gran Canario, kjer so gostovali pri domačem prvoligašu, za katerega igra tudi nekdanji igralec Uniona Olimpije Sasu Salin. Finec je tokrat prispeval 11 točk, a ni mogel preprečiti novega veselja košarkarjev Real Madrida, ki jim je na parketu spet pomagal šele 16-letni Luka Dončić.

Nadarjeni slovenski košarkar je tokrat prebil na igrišču pet minut, v tem času prišel do enega skoka, ekipa pa je ob njegovi prisotnosti na parketu pridobila devet točk, medtem ko je bila končna razlika sedem točk za Real (93:86). Z drugo zmago si je pribojeval vstopnico za polfinale. Za zmagovalno ekipo sta največ točk prispevala Sergio Rodriguez in Sergio Llull, ki sta dosegla 26 oziroma 22 točk.

Na drugi tekmi četrtfinala je bila uspešna tudi Barcelona, ki je prav tako po dveh tekmah izločila Joventut. Katalonci so zmagali z 80:74, a brez pomoči Boštjana Nachbarja.

Bolj izenačeno je v preostalih četrtfinalnih parih. Laboral Kutxa je z zmago z 92:82 izenačila izid na 1:1, k uspehu pa je prispeval svoj delež tudi Mirza Begić, ki je igral 16 minut in dosegel pet točk ter zbral osem skokov.

Enak podvig kot Laboral Kutxi je uspel tudi košarkarjem Bilbao Basketa, ki so bili učinkoviti na gostovanju pri Valencii (80:76).

Štiri ekipe bodo odločilno tekmo odigrale 1. junija.