7 let, 12 mesecev

Dallas Mavericks Beno Udrih Milwaukee Bucks

Ponedeljek, 5. 3. 2012, 20.30

Prvaki poraženi v Oklahomi (video)

Beno Udrih je z Milwaukee Bucks v ligi NBA zmagal proti Philadelphia 76ers. Derbi večera med prvaki Dallas Mavericks in vodilnimi na zahodu Oklahoma City Thunder, so dobili slednji.

Slovenski košarkar Beno Udrih je z Milwaukee Bucks v domači dvorani Bradely s 97:93 premagal goste iz Philadelphie. Udrih je bil eden ključnih košarkarjev za zmago, saj je manj kot minuto pred koncem po podaji Drewa Goodena zadel odločilni koš. Skupno je odigral 24 minut in k zmagi prispeval 6 točk, 3 skoke in 4 podaje. "Našel sem ga, mu podal, on pa je prevzel odgovornost in zadel. To je bil odločilni koš za zmago, najpomembnejši na tekmi. Beno se je res izkazal," je o odlični potezi slovenskega košarkarja, ki je v Milwaukeeju postal junak večera, dejal Gooden. Slednji je k zmagi prispeval 25 točk in deset skokov. S 33 točkami pa je bil prvi strelec domače ekipe Brandon Jennings. Pri gostih Philadelphia 76'ers, ki so večer pred tem tesno izgubili proti Chicagu, skupno pa še osmo od zadnjih desetih tekem, je Lou Williams zbral 26 točk.

Pred to zmago so Bucks slavili 1. februarja, ko so premagali Miami, po tem pa so izgubili 12 od 16 tekem. Nad predstavo, predvsem v drugem polčasu in v obrambi, je bil navdušen tudi trener Milwaukeeja Scott Skiles: "To ni nobena čarovnija. Nimam magičnega prahu, s katerim sem posul vsakega. Le z nogami so stopili na tla."

V Minneapolisu so manjše presenečenje pripravili košarkarji Minnesote, ki so s 95:94 premagali Los Angeles Clippers. Blestel je Kevin Love, ki je nasprotnikom nasul 39 točk, ob tem pa je dodal še 17 skokov. Na drugi strani je Blake Griffin dosegel 26 točk in 12 skokov, odpovedal pa je v zadnji četrtini, ko je dosegel le štiri točke.

Na obračunu med Chicagom in Indiano (92:72) so biki slavili sedmič zapored. Za Chicago je 20 točk dosegel Loul Deng, svoj delež pa je prispeval tudi Derrick Rose s 13 točkami, od tega s tremi zadetimi trojkami. Košarkarji Oklahoma Cityja so s 95:91 premagali Dallas, Russell Westbrook s 24 in Kevin Durant z 22 točkami pa sta bila najbolj zaslužna, da je Thunder prišel še do 13. zaporedne domače zmage.

Orlando je z 92:88 premagal Toronto, za zmagovalno moštvo pa je Dwight Howard dosegel 36 točk in 13 skokov. Utah je na gostovanju pri Clevelandu prišel do zmage s 109:100, Golden State pa je s 120:100 odpravil Washington. Po podaljšku so se zmage veselili košarkarji Denverja, ki so s 119:116 premagali Sacramento, Portland pa je z 86:74 ugnal New Orleans.

Liga NBA, 5. marec:

Toronto Raptors : Orlando Magic 88:92 Derozan 23, Bayless; Howard 36, Anderson 19

Washington Wizards : Golden State Warriors 100:120 Young 25, Wall 20; Ellis 25, Thompson 18

Cleveland Cavaliers : Utah Jazz 100:109 Irving in Jamison po 22; Jefferson 25, Hayward 23

Chicago Bulls : Indiana Pacers 92:72 Deng 20, Rose 13; George 21, Hill 17

Milwaukee Bucks : Philadelphia 76ers 97:93 Jennings 33, Gooden 25, Udrih 6, 3 skoki in 4 podaje v 24 min; Williams 26, Iguodala 16

Oklahoma City Thunder : Dallas Mavericks 95:91 Westbrook 24, Durant 22; Nowitzki 27, Terry 18

Minnesota Timberwolves : Los Angeles Clippers 95:94 Love 39, Williams 15; Griffin 26, Williams 19

Denver Nuggets : Sacramento Kings 119:116* Afflalo 32, Faried 20; Thornton in Evans po 27

Portland Trail Blazers : New Orleans Hornets 86:74 Batum 19, Wallace 13; Belinelli 18, Ayon 10