Anadolu Efes Panathinaikos Hala Tivoli Bayern Basketball Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija

Pripravljalni turnir

Cedevita Olimpija še na drugi preizkušnji

Cedevita Olimpija Panathinaikos | Cedevita Olimpija se bo danes pomerila še z Bayernom. | Foto www.alesfevzer.com

Cedevita Olimpija se bo danes pomerila še z Bayernom.

V Hali Tivoli je še drugi dan izredno močnega in atraktivnega turnirja, na katerem Cedevita Olimpija v sklopu Ljubljanskega festivala športa gosti Panathinaikos, Anadolu Efes in Bayern Basketball. Finalna tekma med Panathinaikosom in Efesom bo ob 16. uri, Zmaji pa bodo na tekmi za tretje mesto z Bayernom na parket stopili ob 18.30.

Cedevita Olimpija je, potem ko je slavila zmago na preteklih petih tekmah, v petek utrpela prvi poraz v pripravljalnem obdobju proti aktualnemu prvaku evrolige Panathinaikosu. V Hali Tivoli, kjer se je zbralo malo več kot tisoč obiskovalcev, je semafor na koncu kazal rezultat 81:76 v prid gostom iz Aten.

Obračun med Anadolu Efesom in Bayernom Basketball se je odločal v zadnjih minutah kljub dejstvu, da so imeli Turki še v zadnji četrtini dvomestno prednost. Potem ko je bil rezultat poravnan na 77:77, se je Anadolu Efes po hitrem postopku oddaljil na 82:77, dvoboj pa nato v zadnjih sekundah le še mirno pripeljal do konca.