20.49

Smiljan Pavič

Sobota, 25. 2. 2012, 20.49

Novomeščani zapravili zmago

Košarkarji Krke so v 19. krogu lige Aba izgubili z Budućnostjo z 62:69 (13:28, 33:39, 48:50).

Košarkarji Krke so doživeli sedmi poraz v zadnjih osmih nastopih v ligi Aba. Po odličnem začetku tekme se v nadaljevanju niso znašli proti agresivni obrambi Budućnosti in se morali na koncu sprijazniti z novim neuspehom. Hkrati je to zelo slab obet pred naslednjo tekmo, ki jih čaka v torek proti istemu tekmecu, le da tokrat v evropskem pokalu.

Malokdo od navzočih v dvorani Leona Štuklja ali pred televizijskimi ekrani je po uvodni četrtini pričakoval takšen preobrat v nadaljevanju srečanja. Novomeščani so bili namreč v prvi četrtini popoln gospodar svojega parketa in imeli v deseti minuti zahvaljujoč metu iz igre 12:17 rekordnih 19 točk prednosti (28:9). Že naslednja četrtina pa je bila druga pesem, saj so jo gostje dobili z 20:11 in do odmora razliko znižali na vsega šest točk.

Do začetka zadnjega dela je imela Krka še minimalno prednost, v zadnjih desetih minutah pa je njena igra v napadu povsem odpovedala in Budućnost je prišla do zaslužene zmage. Novomeščani so tako v prvih desetih minutah dosegli 28 točk, v naslednjih tridesetih pa vsega šest več. Tretjo četrtino so izgubili z 11:15, zadnjo pa 12:21.

Krko v naslednjem krogu 3. marca čaka še en zahteven tekmec, gostovanje pri Crveni zvezdi.