8. 10. 2012,
22.30

Ponedeljek, 8. 10. 2012, 22.30

Novomeščani do druge zmage v sezoni

Košarkarji novomeške Krke so v tretjem krogu jadranske lige Aba premagali Zadar z 78:62 (14:7, 32:25, 57:42). Edo Murić je dal kar 21 točk.

Novomeščani so po lekciji novincu v ligi, madžarskemu Szolnoku, tokrat nadigrali še povratnika Zadar. Ta je vodil zgolj na začetku tekme, nato pa ves čas "capljal" za domačo ekipo, ki je odločilno prednost naredila v tretji četrtini. Krka je zdaj pri dveh zmagah in porazu. Pri novomeški ekipi je bil najučinkovitejši Edo Murić z 21 točkami.

Krka je tekmo odlično začela in hitro vzpostavila prevlado na parketu. Po začetnem vodstvu gostov je naredila delni izid 12:0 in po prostih metih Jake Klobučarja (ob Jakovu Vladoviću in Muriću je bil z osmimi točkami najbolj razpoložen Krkin igralec v prvem polčasu) v sedmi minuti povedla z 12:2. Prednost bi bila lahko še višja v prvih desetih minutah, če ne bi domači izgubili kar precejšnjega števila žog. Tako so Zadrčani ostali v igri in tako kot po prvih tudi po drugih desetih minutah zaostajali za sedem točk.

Takoj v uvodu tretje četrtine pa so Novomeščani dosegli dve trojki zapored in ušli na 38:25, kar je goste prisililo k minuti odmora. Ta je zalegla kratkoročno, po novem delnem izidu 6:0 so domači v 27. minuti pobegnili na 50:36, po košu Mateja Rojca pa v 29. minuti že na 55:38. V zadnjih deset minut so tako Dolenjci vstopili z zanesljivo prednostjo, ki so jo nato še oplemenitili (v 35. minuti so vodili že z 72:51) in brez večjih težav zmagali.

Krka se bo v 4. krogu v nedeljo doma pomerila s Cibono.