Goran Dragić Goran Dragić Houston Rockets Chicago Bulls

Ponedeljek, 2. 4. 2012, 19.26

Na krilih Dragića preko najboljše ekipe sezone

Najbolj "vroča" ekipa sezone v košarkarski ligi NBA Chicago Bulls ni uspela ustaviti razpoloženega Slovenca Gorana Dragića ter njegovih soigralcev iz Houstona.

Dragić se je ponovno izkazal in bil izjemno učinkovit proti tretji najuspešnejši ekipi v zgodovini lige. Biki s šestimi naslovi prvaka zaostajajo le za Los Angeles Lakers in Boston Celtics, v tej sezoni pa so še vedno najboljša ekipa rednega dela prvenstva. Ostali so pri 42 zmagah in doživeli 13. poraz, drugega zaporednega. Slednje se jim je primerilo prvič po 86 zaporednih tekmah, kar je drugi najboljši izkupiček v zgodovini lige po 95 tekmah, kar je zmogel Utah Jazz v devetdesetih letih. "oopp, premagali smo bike. Odlična tekma je za nami. Naša klop je bila izjemna. Naslednja postaja je Hollywood,je na twitterju zapisal Goran Dragić, ki je bil izjemno učinkovit, saj je iz igre metal 8:12, proste mete pa 5:7; tokrat ni sprožil niti ene trojke.

Dragić tako uspešno izkorišča priložnost, ki se mu je ponudila po težavah z zdravjem Kyla Lowryja. Luis Scola je dodal 18 točk in 11 skokov za Houston, ki je v prvem polčasu že zaostajal za 15 točk. Biki so drugi polčas začeli z 11 točkami naskoka (51:40), z delnim izidom 14:1 ob koncu tretje četrtine pa so gostje prišli do vodstva z 71:70. Tedaj je s koši in podajami ponovno blestel Dragić, ki je z dvema prostima metoma deset sekund pred koncem dokončno odločil zmagovalca, saj so gostje tedaj povedli s prednostjo devetih točk. Luol Deng, prvi igralec gostiteljev (24 točk, sedem skokov), je s trojko le nekoliko znižal izid.

Liga NBA, 2. april:

Washington Wizards : Milwaukee Bucks 98:112 Crawford 23, Seraphin 15; Jennings 19, Elis 17

Chicago Bulls : Houston Rockets 93:99 Deng 24, Boozer 16; Dragić 21 točk, 5 podaj v 33 minutah, Scola 18

Oklahoma City Thunder : Memphis Grizzlies 88:94 Durant 21, Westbrook 19; Mayo 22, Allen 15

Dallas Mavericks : Los Angeles Clippers 75:94 Nowitzki 19, Terry 15; Foye 28, Griffin 15

Sacramento Kings :Minnesota Timberwolves 116:108 Evans 24, Cousins 20; Love 23, Peković 17

Portland Trail Blazers : Utah Jazz 97:102 Matthews 33, Aldridge 27; Millsap 31, Hayward 20