Thermometer Blue 2,48

Miami Heat Toronto Raptors Goran Dragić Goran Dragić NBA

Nedelja, 8. 5. 2016, 2.12

Dragić in soigralci kmalu doživeli šok, ob koncu pa se jim je še zalomilo (video)

Po treh tekmah drugega kroga končnice v ligi NBA se je tehtnica v dvoboju med Miamijem in Torontom prevesila na stran zadnjega, ki ima spet prednost domačega terena. Goran Dragić ni bil razpoložen za igro.

Miami je v noči na nedeljo odigral prvo domačo tekmo v drugem krogu končnice. Želja Vročice je bila, da pred domačimi navijači preskočijo Toronto in pridejo do vodstva v zmagah z 2:1.

Kaj kmalu v prvi četrtini pa so košarkarji in navijači Miamija doživeli šok, saj si je center Hassan Whiteside poškodoval koleno in se ni vrnil na parket. Litovec Jonas Valančiunas je njegovo odsotnost znal izkoristiti in do konca prvega polčasa prišel že do 16 točk in 10 skokov. A so tudi pri Torontu doživel šok, potem ko si je Valančiunas v začetku tretje četrtine poškodoval gleženj in se tako kot Whiteside ni več vrnil na parket.

Poškodba Hassana Whitesida

Poškodba Jonasa Valančiunasa

Toronto je imel v tem delu igre nenehno pobudo in pred poškodbo Litovca vodil s 13 točkami razlike (55:42), ko je na sceno stopil Dwyane Wade. V tretji četrtini je dosegel velikih 18 točk in pred zadnjo četrtino ekipi poravnal pri 68:68. V tem obdobju je dosegel tudi dve trojki. V zadnjih petih tekmah jih meče izjemno natančno (8/10), pred tem pa na 56 tekmah slabše od 30 odstotkov.

Dragić imel težave z izgubljenimi žogami in osebnimi napakami

Slovenski košarkar Goran Dragić, ki je 6. maja praznoval okroglih 30 let, ni bil pretirano razpoložen za igro. Osebne napake si je nabiral kot po tekočem traku, prav tako pa izgubljal žoge (5). Zaradi obeh podatkov ga je trener Erik Spoelstra praktično celotno zadnjo četrtino pustil na klopi, tekmo pa končal pri 12 točkah (5/14 met iz igre), tremi skoki in zgolj eno podajo.

Wade izničil zaostanek, tekmo pa končal pri 38 točkah, a to ni bilo dovolj za zmago Miamija. | Foto: Wade izničil zaostanek, tekmo pa končal pri 38 točkah, a to ni bilo dovolj za zmago Miamija.

Zato pa sta bila v središču pozornosti Wade in Kyle Lowry, ki je bil v končnici tarča kritik, ker ni kazal takšnih predstav kot v rednem delu sezone. Zato pa je zablestel v drugem polčasu. Če je prvega končal pri vsega štiri točkah, jih je v drugem natresel kar 29. Zadel je tudi odločilne mete, ki so v zaključku tekme prinesli Torontu potrebno prednost. Na drugi strani je skušal Wade, ki je bil z 28 točkami najboljši strelec tekme, popeljati Miami do nove zmage, vendar so bili na koncu gostje bolj zbrani, zlasti pri izvajanju prostih metov.

Lowry tudi prek Wada do naziva junak tekme

Pri rezultatu 86:87 se je Wade odločil, da bo v obrambi sam pokrival Lowryja, a se slednji ni ustrašil izziva in zadel tudi prek zvezdnika Miamija. Moštvo s Floride je imelo 16 sekund pred zadnjim zvokom sirene priložnost, da ekipi poravna pri 91, vendar trojka Joa Johnsona ni našla želenega cilja.

Navijači Toronta so slavili njihovega junaka Lowryja, ki je dosegel 33 točk, od tega pet trojk. | Foto: Navijači Toronta so slavili njihovega junaka Lowryja, ki je dosegel 33 točk, od tega pet trojk.

"Vesel sem, da imam ob sebi prave ljudi, ki me spodbujajo. V Miami nismo prišli le zato, da si spet priborimo prednost domačega terena, ampak da obakrat zmagamo," je dal junak Lowry vedeti, da bodo tudi na naslednji tekmi na Floridi, ki bo v noči na torek, agresivno stopili nasproti košarkarjem Miamija.

Brez Curryja tokrat ni šlo

Košarkarjem Golden State Warriors na tretji tekmi konferenčnega polfinala ni uspelo ujeti zaključne žoge za napredovanje v tretji krog končnice. Tokrat brez poškodovanega Stepha Curryja niso bili kos Portlandu, ki je slavil za 12 točk.

Damian Lillard je bil s 40 točkami prvi strelec Portlanda. | Foto: Reuters Damian Lillard je bil s 40 točkami prvi strelec Portlanda. Foto: Reuters

Pri domačih je bil pod koši najbolj razpoložen Damian Lillard, ki je s 40 točkami dosegel svoj najboljši rezultat v končnici. Levji delež k zmagi – Portland je v zadnji četrtini vodil že za 20 – sta prispevala še najboljši skakalec tekme (10 skokov) Al-Farouq Aminu s 23 točkami in C. J. McCollum s točko manj. Pri prvakih pa sta Draymond Green, ki je na parketu preživel 41 minut, in Klay Thompson dosegla 72 od 108 točk. Člani Golden State po treh tekmah vodijo z 2:1 v zmagah.