Luka Dončić Luka Dončić Goran Dragić Goran Dragić Dallas Mavericks Miami Heat Liga NBA NBA

Senzacionalna predstava Luke Dončića, ki je čaral kot še nikoli #video

3

Luka Dončić | Luka Dončić je poskrbel za enega najpopolnejših večerov, odkar igra v ligi NBA. | Foto Reuters

Luka Dončić je poskrbel za enega najpopolnejših večerov, odkar igra v ligi NBA.

Slovenska košarkarska asa Luka Dončić in Goran Dragić sta v noči na ponedeljek v ligi NBA zažarela v izjemni luči. Prvi je Dallasu do visoke zmage v Clevelandu (131:111) pomagal z veličastnim trojnim dvojčkom (29 točk, 14 skokov in 15 asistenc) in s tem dokazal, da je v tem trenutku eden najbolj razigranih in raznovrstnih košarkarjev v ligi, drugi pa je z Miamijem doma nadigral zvezdniški Houston (129:100) in kot rezervist prispeval 15 točk. Miami je v prvi četrtini razbil goste kar s 46:14.

Učinek Luke Dončića: 29 točk, met za tri 5/10, met za dve 4/7, prosti meti 6/6, 15 asistenc, 14 skokov, 5 izgubljenih žog v 33 minutah in 32 sekundah.

Vrhunci Luke Dončića proti Clevelandu:

Kdor je mislil, da bo Luka Dončić po nepozabni tekmi proti Los Angeles Lakers, polni rekordov, drame, veselja, a tudi bolečine - po trčenju v brado Dwighta Howarda je na glavi dobil tri šive -, ustavil konje in ponudil manj razkošno predstavo, se je grdo zmotil. Mladi Ljubljančan je na gostovanju v Clevelandu tako blestel, da je v 33 minutah dosegel 29 točk, 14 skokov in 15 asistenc, s tem pa še izboljšal statistiko, s katero je pred nekaj dnevi paral živce Jezernikom.

cropld
Sportal Čarovnik Luka čara tudi ob slovenski glasbi

Atraktiven in učinkovit

Mladi Ljubljančan je bil v Clevelandu neustavljiv. | Foto: Reuters Mladi Ljubljančan je bil v Clevelandu neustavljiv. Foto: Reuters Dončić, najboljši novinec lige NBA v prejšnji sezoni, je v Clevelandu, kjer je v začetku februarja dosegel rekordnih 35 točk (in s tem izenačil strelski rekord), v polno zadel uvodnih pet metov, od tega so bili kar trije za tri točke. Trojni dvojček, že 11. v karieri in drugi zaporedni v tej sezoni, je dosegel že slabe štiri minute pred koncem tretje četrtine. Postal je prvi košarkar v ligi NBA v zadnjih 35 letih, ki je na dveh zaporednih tekmah dosegel vsaj 25 točk, 15 asistenc in 10 skokov.

Nekdanji biser madridskega Reala je izenačil rekordno število asistenc (15), ki ga je dosegel konec prejšnjega tedna proti Los Angeles Lakers. Znova je poskrbel za nič koliko atraktivnih podaj, od katerih je Američane najbolj navdušila tista, ko je poslal v ogenj soigralca Kristapsa Porzingisa z "vzvratno podajo" čez glavo, Latvijec pa je nato zadel trojko in dosegel tri od skupno 18 točk.

Izjemna Dončićeva asistenca Porzingisu:

Dončić je zelo razigral tudi srbskega prijatelja Bobana Marjanovića. Eden najvišjih centrov v ligi NBA je prispeval 12 točk in osem skokov, največ, odkar igra za Teličke.

Pri Clevelandu, ki je doživel prvi domači poraz v novi sezoni, je bil najboljši igralec Kevin Love (29 točk in 8 skokov). Gostitelji so si največjo prednost priigrali v prvi četrtini (23:15), ko je Love v uvodnih sedmih minutah dosegel kar 13 točk. Dallas je hitro odgovoril in po prvem polčasu odšel na odmor s prednostjo petih točk (58:53).

Nemoč košarkarjev Clevelanda ob uspešni akciji Dončić - Marjanović:

Pri gostih je kar sedem igralcev doseglo dvomestno število točk, trener Rick Carlisle pa tokrat zaradi lažje poškodbe desnega kolena ni mogel računati na Nemca Maxija Kleberja. Več priložnosti je zato dobil Marjanović in to izkoristil na najboljši mogoč način.

Slovenski navijači v Clevelandu navdušeni

Gledalci v dvorani Rocket Mortgage FieldHouse, med katerimi ni manjkalo navdušenih slovenskih izseljencev in njihovih potomcev, so spremljali nastop enega najbolj vročih igralcev nove sezone. V povprečju dosega 26,7 točke (9. najboljši v tej sezoni v ligi NBA), 10,3 skoka (13.) in 9,5 asistence (3.).

Kako se je Luka Dončić družil s Slovenci v Clevelandu:

Telički so z novo zmago v gosteh nadaljevali niz neporaženosti na gostovanjih v tej sezoni. Premagali so že New Orleans in Denver, z zmago v Clevelandu pa so že pri učinku 3:0 v zmagah, s katerim so ponovili dosežek nepozabne ekipe v sezoni 2010/11, ki je šla vse do konca in postala prvak lige NBA. Dallas je sezono v gosteh tako uspešno začel le še dvakrat, v sezonah 1982/83 in 2002/03.

Dallas bo naslednjo tekmo odigral v noči na četrtek, ko bo v domači dvorani American Airlines Center gostil Orlando. Tega je v Teksasu premagal sedemkrat zapored.

Nora uvodna četrtina Miamija, ki je razbil Houston

Učinek Gorana Dragića: 15 točk, met za tri 3/6, met za dve 2/3, prosta meta 2/2, 4 asistence, 2 skoka, 2 ukradeni žogi, 2 izgubljeni žogi v 27 minutah in 42 sekundah.

Prvi od Slovencev je v pestrem večeru lige NBA, ki je ponudil šest tekem, na parket stopil Goran Dragić. Izkušeni Ljubljančan v tej sezoni imenitno opravlja vlogo šestega igralca Vročice. Tokrat je v slabih 28 minutah prispeval 15 točk in pomagal Miamiju do sladke domače zmage, že pete v šestih nastopih v tej sezoni, s katero so gostitelji zadržali visoko drugo mesto na lestvici vzhodne konference v ligi.

Vrhunci dvoboja med Miamijem in Houstonom:

Da bo to poseben večer Miamija, je nakazala že uvodna četrtina, v kateri je domača ekipa ponižala goste iz Teksasa. Prvo četrtino je dobila s 46:14 in si priigrala izjemnih 32 točk prednosti, kar je tretja največja razlika v zgodovini lige NBA po uvodnih 12 minutah. Rekordna ostaja razlika iz leta 1987, ko so Los Angeles Lakers po prvi četrtini vodili proti Sacramento Kings s 40:4, je pa padel klubski rekord Miamija.

Goran Dragić in James Johnson v dvoboju z Russllom Westbrookom, ki je bil v Miamiju daleč od novega trojnega dvojčka. Dosegel je 10 točk, šest asistenc in "le" štiri skoke. | Foto: Reuters Goran Dragić in James Johnson v dvoboju z Russllom Westbrookom, ki je bil v Miamiju daleč od novega trojnega dvojčka. Dosegel je 10 točk, šest asistenc in "le" štiri skoke. Foto: Reuters

Miami je med prvim polčasom ušel gostom kar za 41 točk (59:18), na koncu pa ga dobil z 71:46 (+25). Blestel je Jimmy Butler. Dosegel je 18 točk, prispeval pa tudi devet asistenc, sedem skokov in štiri ukradene žoge. Prvič v tej sezoni je zaigral James Johnson in v 22 minutah dosegel 17 točk.

Najboljši strelec ekipe je bil s 23 točkami Duncan Robinson, ki je prvič v karieri na eni tekmi zadel kar sedem trojk. Meyers Leonard, ki se je pred začetkom sezone na Florido preselil iz Portlanda, je dodal 21 točk.

Najboljši strelec lige, bradati zvezdnik Raket James Harden, je v Miamiju dosegel 29 točk, Russell Westbrook, ki je bil tokrat daleč od novega trojnega dvojčka, pa je dvoboj končal pri 10 točkah, šestih asistencah in štirih skokih. Gostje so od 48 metov za tri točke zadeli le 14 metov.

Miami bo v ligi NBA znova na delu v noči na sredo, ko bo gostoval pri Denverju.

Dončić James
Sportal Rekordi in presežki zgodovinskega obračuna, ki ga bo Luka Dončić težko pozabil #video

Liga NBA, 3. november:

Sportal Noč čarovnic Čančarju prinesla debi, Dragićev Miami do četrte zmage #video