Liga NBA

Torek, 29. 11. 2022, 6.40

Liga NBA, 28. november

Čančar ni izkoristil priložnosti, kaj pa Dragić?

Vlatko Čančar | Vlatko Čančar je dobil visoko minutažo, a je tokrat ni dobro izkoristil. | Foto Reuters

Vlatko Čančar je dobil visoko minutažo, a je tokrat ni dobro izkoristil.

Košarkarji Denver Nuggets, pri katerih igra Vlatko Čančar, so zmagali še tretjič zapored, potem ko so na domačem parketu premagali Houston Rockets (129:113). Čančar tokrat ni izkoristil visoke minutaže, ki mu jo je namenil trener. Moštvo Gorana Dragića Chicago Bulls je v gosteh premagalo Utah Jazz s 114:107. Nekaj je k zmagi prispeval tudi Dragić.

Vlatko Čančar je na zadnjih tekmah dobro izkoristil svojo priložnost, tokrat pa mu ni šlo najbolje od rok, saj v 19 minutah igranja ni dosegel nobene točke. Njegov met iz igre je bil 0/4, je pa 25-letni Koprčan v svojo statistiko vpisal dva skoka in tri asistence.

Pri Denverju je bil najbolj razpoložen Nikola Jokić. Srb je dosegel 32 točk, 12 skokov in 8 asistenc. Z 31 točkami je bil uspešen tudi Jamal Murray.

Pri Houstonu, ki je trenutno najslabša ekipa v vzhodni konferenci, je bil najboljši igralec Alperen Sengun. Ta je dosegel 18 točk.

Goran Dragić je tokrat igral 14 minut in dosegel sedem točk. | Foto: Reuters Goran Dragić je tokrat igral 14 minut in dosegel sedem točk. Foto: Reuters

Goran Dragić se je ustavil pri sedmih točkah

Svojo nalogo so v gosteh zelo dobro opravili košarkarji Chicago Bulls, saj so premagali Utah Jazz. Svoj prispevek k zmagi je dal tudi slovenski košarkar Goran Dragić. Ljubljančan, ki v ligi NBA igra že petnajsto sezono, je tokrat dosegel sedem točk. Poleg tega je v 14 minutah igranja v svojo statistiko vpisal dva skoka in dva asistenci.

Pri Bikih je bil s 26 točkami sicer najuspešnejši DeMar DeRozan, ki je 22 točk dosegel samo v drugem polčasu. Ob tem je dosegel še šest asistenc. Zach LaVine je prispeval 20 točk, šest skokov in pet asistenc. Nikola Vučević je tekmo končal s 16 točkami in 10 skoki.

Med košarkarji Utaha, ki so doživeli že peti zaporedni poraz, je Lauri Markkanen dosegel 32 točk, Kelly Olynyk se je ustavil pri 23 točkah, Collin Sexton pa je dosegel 17 točk.

Vodilni Boston je gostil moštvo Charlotte Hornets in ga visoko premagal z izidom 140:105.

Dončić na delu v noči na sredo

Tretji slovenski košarkar v NBA Luka Dončić bo v noči na sredo z Dallas Mavericks gostil prvake in v pretekli sezoni tekmece v konferenčnem finalu zahoda Golden State Warriors.

Luka Dončić Giannis Antetokounmpo
Sportal Nov razlog za skrb za Luko Dončića, podvig Hrvata
Kemba Walker
Sportal Dallas in Dončič bosta dobila zvezdniško okrepitev, a ...

Toronto Raptors : Cleveland Cavaliers 100:88
Anunoby 20, Siakam 18, 11 sk.; Mobley 18, 15 sk., Garland 18, 10 asis.

New Orleans Pelicans : Oklahoma City Thunder 105:101
Williamson 23, 8 sk., 8 asis., Murphy III 20; Gilgeous-Alexander 31, 6 sk., Dort 14

Denver Nuggets : Houston Rockets 129:113
Jokić 32, 12 sk., 8 asis., Murry 31 (Vlatko Čančar; 2 skoka, 3 podaje, 2 ukradeni žogi v 19:16 minute za Denver); Sengun 18, 7 sk, Green 17

Utah Jazz : Chicago Bulls 107:114
Markkanen 32, 9 sk., Olynyk 23; DeRozan 26, LaVine 20 (Goran Dragić; 7 točk, 2 skoka, 2 podaji v 13:30 minute za Chicago)

Sacramento Kings : Phoenix Suns 117:122
Monk 30, 8 asis.,  Huerter 18 7 sk.; Booker 44, 8 sk. Ayton 17, 12 sk.

Los Angeles Lakers : Indiana Pacers 115:116
Davis 25, 13 sk., 6 asis., Westbrook 24; Haliburton 24, 14 asis., Mathurin 23, 8 sk.