Goran Dragić Goran Dragić Toronto Raptors NBA Liga NBA

Četrtek, 28. 10. 2021, 6.01

LIGA NBA, 27. OKTOBER

Toronto do zmage pred domačimi, a brez pomoči Dragića #video

Goran Dragić | Košarkarji Toronta so s 118:100 prepričljivo premagali Indiano. Goran Dragić tokrat ni dobil priložnosti za igro.  | Foto Guliverimage

Toronto Raptors so ponoči v razprodani domači dvorani Scotiabank Arena v Torontu s 118:100 prepričljivo premagali Indiano Pacers. To je zanje druga zmaga v tej sezoni, na treh so izgubili. Novinec v ekipi Goran Dragić tokrat ni dobil priložnosti za igro. Prvaki iz Milwaukeeja so doma izgubili proti Minnesoti (108:113), LA Lakers pa so klonili proti Oklahomi (115:123). LeBron James zaradi bolečin v desnem gležnju ni igral.

Najboljši strelec obračuna med Torontom, edinim kanadskim moštvom v ligi NBA, in Indiano je bil Fred Van Vleet. K zmagi Toronta, prvi pred domačimi navijači po dolgih 20 mesecih (v času epidemije so tekme gostili na Floridi v ZDA), je prispeval 26 točk (od tega je zadel šest trojk v sedmih poskusih), deset skokov, kar je največ v njegovi karieri, in šest asistenc. Točko manj je dosegel OG Anunoby.

Pri gostih iz Indiane, ki jo v novi sezoni vodi nekdanji trener Luke Dončića pri Dallas Mavericks Rick Carlisle, je bil najučinkovitejši Malcolm Brogdon. V 22 minutah je dosegel 18 točk, a se je v tretji četrtini poškodoval in se ni več vrnil na parket. Indiana je ostala tudi brez Isaiha Jacksona, ki si je v zadnji četrtini poškodoval levo koleno.