Thermometer Blue 1,01

Vlatko Čančar Vlatko Čančar Denver Nuggets Goran Dragić Goran Dragić Chicago Bulls Liga NBA

Torek, 25. 10. 2022, 6.02

liga NBA, 24. oktober

Dragićevi Biki odgnali lanske finaliste, Čančar poraz Denverja spremljal s klopi #video

Goran Dragić Billy Donovan Chicago Bulls | Chicago Bulls z Goranom Dragićem so doma s 120:102 premagali Boston Celtics.  | Foto Reuters

Chicago Bulls z Goranom Dragićem so doma s 120:102 premagali Boston Celtics.

Košarkarji v najmočnejši košarkarski ligi na svetu so v ponedeljek odigrali osem tekem. Na delu sta bili tudi moštvi slovenskih legionarjev. Košarkarji Chicaga z Goranom Dragićem na čelu so po dveh porazih doma po spektakularnem preobratu s 120:102 premagali vodilno moštvo lige Boston Celtics, Denver Nuggets pa so s 110:135 izgubili proti Portlandu. Dragić je za Bike dosegel sedem točk in šest asistenc, Vlatko Čančar, član Denverja, pa po odločitvi trenerja ni igral.

Prvi strelec Bikov iz Chicaga je bil DeMar DeRozan s 25 točkami. Z 18 točkami in 23 skoki se je izkazal tudi Nikola Vučević, skupaj pa sta Chicago po začetnem zaostanku popeljala do preobrata in zmage.

Kelti so bolje začeli tekmo in povedli z 12:0, Biki pa so nato zaostajali že za 19 točk, preden so ujeli Kelte v drugi četrtini in proti koncu polčasa povedli za 16. Potem prednosti niso več spustili iz rok. To je bil za Boston prvi poraz v sezoni.

Oglejte si vrhunce obračuna med Chicago Bulls in Boston Celtics:

"To je korak k temu, kar poskušamo zgraditi," je po tekmi dejal Vučević, ki je v ponedeljek dopolnil 32 let.

"Mislim, da kot ekipa še nismo našli prave identitete. Še vedno je pred nami nekaj dela, iskanje novih poti. Za to moramo delati. Še velikokrat bomo v takšnem položaju. Vsakič moramo poskušati najti način, kako se odzvati. Tokrat nam je uspelo," je dodal črnogorski košarkar.

Ayo Dosunmu je k zmagi dodal 22 točk, Zach LaVine, ki je odigral drugo tekmo, potem ko je uvodni dve izpustil, pa je zbral 19 točk.

Jason Tatum, za zdaj prvi strelec NBA s povprečjem 34,7 točke, je za Boston tokrat dosegel 26 točk, od tega 15 v uvodni četrtini. Jaylen Brown je dodal 21 točk.

Sodniki so na tekmi izključili začasnega trenerja Keltov Joeja Mazzullo (zaradi dveh tehničnih napak v tretji četrtini) in Granta Williamsa. Po izključitvi Mazzulle je ekipo vodil pomočnik Damon Stoudamire.

Naslednja tekma Bike čaka v sredo, ko bodo gostili Indiano.

Nastopila je tudi ekipa tretjega Slovenca v ligi NBA Vlatka Čančarja. Njegovi Denver Nuggets so s 110:135 izgubili v Portlandu, slovenski reprezentant pa tudi tokrat ni dobil priložnosti za igro.

Naslednja tekma Denver čaka v četrtek, ko bo v domači dvorani gostil Los Angeles Lakers.

Luka Dončić Christian Wood
Sportal Ob vprašanju o Dončiću je ostal brez besed
LeBron James
Sportal Vse več skrbi za Jamesa in LA Lakers, dve tekmi odločil podaljšek

Liga NBA, 24. oktober

Philadelphia 76ers : Indiana Pacers 120:06
Harden 29, 11 as., 9 sk., Embiid 26,  Harris 18, 8 sk.; Haliburton 19, 10 as., Hield 18, Mathurin 17, Smith 17, 10 sk.

Miami Heat : Toronto Raptors 90:98
Butler 26, 8 sk.m Herro 22, 15 sk.m Adebayo 14, 10 sk.; Van Vleet 24, 9 as., Siakam 23, 9 sk., Trent 18

New York Knicks : Orlando Magic 115:102
Randle 25, 12 sk., Brunson 21, Barrett 20; Banchero 21, Bol 19, Carter 17

Chicago Bulls : Boston Celtics 120:102
DeRozan 25, Dosunmu 22, LaVinre19, Vučević 18, 23 sk., Goran Dragić je v 17 minutah dosegel sedem točk in šest asistenc; Tatum 26, 8 sk., Brown 21, Brogdon 12

Houston Rockets : Utah Jazz 114:108
Porter 26, 10 sk., Green 25, Smith Jr. 21, 9 sk., Gordon 13; Clarkson 17, Markkanen 14, Fontecchio 13

Memphis Grizzlies : Brooklyn Nets 134:124