Liga ABA 2, 3. krog

Helios in Rogaška visoko izgubila v Aba 2, Koprčani pa zmagali

1

Petrol Olimpija Helios Suns | Foto Urban Urbanc/Sportida

Košarkarji Helios Suns in Rogaške so v tretjem krogu lige Aba 2 izgubili drugič v sezoni. Od Domžalčanov je bil boljši Borac z 81:63, od Slatničanov pa Split z 81:69. Edino slovensko zmago so prispevali košarkarji Sixta Primorske, ki so po podaljšku premagali MZT Skopje z 91:84.

Slovenski superpokalni prvaki so novo sezono v drugoligaškem regionalnem tekmovanju dobro začeli in dobili prva dvoboja, danes pa so se precej namučili za tretjo zmago v nizu. Priigrali so si jo v derbiju z doslej prav tako še neporaženim klubom iz Skopja, zanjo pa so potrebovali tudi zelo razpoloženega Alena Hodžića, ki jih je rešil v zadnji četrtini: pri zaostanku 69:77 minuto in 15 sekund pred koncem je namreč stvari vzel v svoje roke, zadel dve trojki in še koš za izenačenje na 77:77. V dodatnem delu igre pa so nato domači prevladovali in na koncu zanesljivo zmagali.

Najbolj razpoložen je bil sicer Marijan Čakarun s 27 točkami in 11 skoki, Lance Harris je dodal 18 točk, Hodžić in Marko Jagodić Kuridža pa po 14.

Naslednjo tekmo bodo Koprčani igrali v gosteh pri Borcu 17. oktobra.

Domžalčani in Slatničani poraženi v gosteh

Borac je na domačem igrišču že v prvi četrtini postavil stvari na svoje mesto, po desetih minutah je vodil s 25:10. Petnajst točk je ekipi ločilo tudi ob polčasu, v nadaljevanju pa Heliosu ni uspelo resneje ogroziti tekmeca.

Prvi strelec tekme je bil domačin Radovan Đoković z 19 točkami, pri Heliosu je bil najučinkovitejši Đoko Šalić s 15 točkami.

V Splitu so Slatničani po prvi četrtini zaostajali le za točko, v nadaljevanju pa so domači stopili na plin in že ob polčasu vodili za 12 točk (42:30). V nadaljevanju so prednost znali zadržati.

Strelsko najbolj razpoložena sta bila Jamel Morris in Rashun Davis, oba sta dosegla po 24 točk.

Sicer pa so košarkarji Heliosa in Rogaške izgubili drugič v sezoni lige Aba 2, obe ekipi imata po eno zmago. Borac je vpisal prvo zmago v tej sezoni, Split pa tretjo.

Helios bo v naslednjem krogu igral čez šest dni doma proti ekipi Dynamic VIP Pay, Rogaška se bo spopadla s klubom Vršac.