KK Krka Novo mesto Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija ABA liga ABA

Izjemna zmaga Olimpije v Beogradu, nora tekma v Novem mestu!

3

Liga ABA: Partizan - Cedevita Olimpija | Cedevita Olimpija je v Beogradu na kolena spravila Partizan. | Foto Sportida

Cedevita Olimpija je v Beogradu na kolena spravila Partizan.

Cedevita Olimpija je v 11. krogu lige ABA prišla do veličastne zmage nad Partizanom v Beogradu (96:89), novomeška Krka pa je v dvorani Leona Štuklja gostila vodilno Crveno zvezdo in tekmo izgubila za točko v zadnjih sekundah dvoboja, po tem ko je celo tekmo vodila.

Yogi Ferrell Cedevita Olimpija Partizan
Sportal Olimpijin novinec s poljubi provociral navijače Partizana
Cedevita Olimpija : Zadar, Alen Omić
Sportal Olimpija po bledi predstavi poražena v Stožicah

Cedevita Olimpija je na težkem gostovanju v beograjski areni premagala četo legendarnega trenerja Željka Obradovića in utišala več kot sedem tisoč vročekrvnih navijačev črno-belih. Za eno točko so Ljubljančani izgubili le prvo četrtino tekme (26:27), ob polčasu je bilo izenačeno na 49:49, v tretji in četrti četrtini pa so zmaji stopili na plin. Partizan je padel z 89:96.

Fotogalerija s tekme v Beogradu (Sportida):

1 / 27

Jacob Pullen in kapetan Jaka Blažič sta dosegla po 19 točk, Yogi Ferrell jih je dodal 15, Edo Murić 14, najboljši strelec pri domačih pa je bil Američan Zach LeDay s 17 točkami. Četa Jurice Golemca je prišla do šeste zmage v jadranski sezoni in se povzpela na četrto mesto na lestvici.

Vrhunci tekme:

Drama v Novem mestu in nesrečen poraz Krke

V Novem mestu je bila prava drama, Krka je proti beograjskemu evroligašu vodila celo tekmo, po prvi četrtini s 16:12, ob polčasu s 35:27, po tretji četrtini pa z 59:42, o zmagovalcu pa je odločilo zadnjih deset minut igre. V 34. minuti tekme je trener Crvene zvezde Dejan Radonjić izgubil živce in bil po dveh tehničnih napakah izključen, Beograjčani so pripravili preobrat, tri minute pred koncem tekme gostitelje ujeli (62:62), sledilo je nekaj menjav v vodstvu, moštvi pa sta bili v zadnjih sekundah tekme poravnani na 70:70. Pet sekund pred koncem je s trojko za izenačenje poskrbel Nikola Kalinić, tri sekunde pred koncem tekme pa so sodniki tehnično napako zaradi ugovarjanja prisodili še trenerju Krke Daliborju Damjanoviću in s črte za proste mete je za minimalno in nadvse srečno zmago zvezde poskrbel Kalinić.

Vrhunci tekme v Novem mestu:

Rok Stipčević je bil s 16 točkami najboljši strelec domače vrste, Temple Gibbs jih je dosegel 14, po 12 pa Jan Kosi in Luka Lapornik. Najboljši strelec tekme je bil Dejan Davidovac, ki je k zmagi zvezde prispeval 19 točk, Kalinić je končal s 16. Tako je Krka doživela peti zaporedni poraz v ligi Aba in osmega v enajstih nastopih. Zmage v regionalnem tekmovanju ne pozna že več kot en mesec.