KK Krka Novo mesto Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija ABA liga ABA

Olimpija po bledi predstavi poražena v Stožicah

4

Cedevita Olimpija : Zadar, Alen Omić | Alen Omić je ob vrnitvi v dres Olimpije dosegel osem točk. | Foto ABA/Aleš Fevžer/Cedevita Olimpija

Alen Omić je ob vrnitvi v dres Olimpije dosegel osem točk.

Po reprezentančnem premoru so se moštva vrnila v tekmovalni ritem lige ABA. Cedevita Olimpija je v Stožicah gostila Zadar in po bledi predstavi klonila s 73:74. Ljubljančani so iz črte prostih metov zadeli le šest metov iz 17 poskusov. Že v soboto so bili poraženi tudi košarkarji Krke, ki so na gostovanju pri FMP-ju izgubili s 76:87. Partizan je po tesni zmagi pri Igokeii skočil na prvo mesto.

Yogi Ferrell
Sportal Pred Dončićevim prihodom organiziral igro Dallasa, zdaj član Cedevite Olimpije

Cedevita Olimpija je v ligi ABA po neprepričljivi predstavi vknjižila peti poraz v tej sezoni regionalne lige. Zadar je bil v Stožicah celotno tekmo boljši nasprotnik, na koncu pa je po napeti končnici zmagal s 74:73.

Olimpija je dvoboj po dveh porazih v petih dneh novembra začela v nekoliko drugačni postavi, kot je igrala prejšnje. Ekipo je zapustil reprezentančni center Žiga Dimec, prišla pa sta nekdanji član ljubljanske zasedbe in reprezentance, center Alen Omić, ter ameriški organizator igre Yogi Ferrell, ki je prestopil iz Panathinaikosa.

Zadar je povedel, sredina uvodne četrtine je pripadla Olimpiji, ki pa je v zaključku popustila. Tekmecem je v dobrih treh minutah uspel delni izid 19:3. Zadar je tako četrtino dobil s prednostjo dvanajstih točk ter ta del začel in zaključil s trojko, prvič je bil uspešen Domagoj Vuković, drugič pa Stefan Ćalić.

Vrhunci tekme v Stožicah:

Gostiteljem se je v 13. minuti uspelo približati na pet točk, ko je Luka Rupnik zadel trojko, njegove edine točke, za 27:32. Vendar so v nadaljevanju nepopustljivi Dalmatinci držali prednost okrog osmih, desetih točk.

Domači so tudi drugi polčas začeli slabo. Prvi koš so zadeli šele ob koncu četrte minute, ko je trojko s strani zadel Alen Hodžić in znižal zaostanek na deset točk (42:52). Omić je s svojimi prvimi koši po prihodu v moštvo v treh zaporednih napadih znižal na 48:52. Sledilo je nenatančno zaključevanje napadov in izgubljene žoge Olimpije, kar je Zadar kaznoval in znova pobegnil na devet točk naskoka, dve manj je imel pred zadnjo četrtino.

Ferrell je s trojko za delni izid 5:0 Olimpijo priključil na dve točki zaostanka, Zach Auguste je z zabijanjem nato izenačil. Olimpija nato dveh napadov ni zaključila za vodstvo in Zadar je znova malce ušel. Ferrell je ob koncu 38. minute s svojo tretjo trojko znova izenačil (72:72).

Zadar je v zadnjo minuto prišel z dvema točkama prednosti. Jacob Pullen je petnajst sekund pred koncem zadel le enega od dveh prostih metov, gostom pa je uspelo zadržati žogo do konca. Ljubljančani so imeli le 35 odstotni prosti met, kapetan domačih Jaka Blažič pa je imel na koncu v statistiki le eno točko.

Neuspešna tudi Krka

Krka je doživela četrti zaporedni poraz v ligi Aba. Solidna predstava v zadnji četrtini in odličen met Templa Gibbsa (24 točk, trojke 7:9) sta bila premalo za presenečenje na gostovanju pri FMP, ki je vknjižil osmo zmago in kroji vrh lestvice lige Aba.

Novomeščani pred tremi domačimi tekmami v naslednjih štirih krogih ostajajo brez zmage v gosteh. V Beogradu so bili brez realnih možnostih za uspeh, saj so po treh četrtinah zaostajali že za dvajset točk. V zadnjih desetih minutah so izkoristili medlost v domači zasedbi in se dobro minuto pred koncem približali na 76:81, toda Rok Stipčević (17 točk) in Luka Lapornik sta zapravila priložnosti za ugodnejši razplet.

Krka bo naslednjo soboto gostila Crveno zvezdo, nato jo čaka gostovanje pri Budućnosti, ob koncu leta in v začetku naslednjega pa se bo doma srečala z Igokeo in Cedevito Olimpijo.