21.41

Krka Zlatorog

Sobota, 4. 5. 2013, 21.41

Krka z dvajsetimi točkami razlike ugnala Zlatorog

Krka je v prvi tekmi drugega polfinalnega dvoboja končnice letošnjega slovenskega prvenstva v košarki v Novem mestu premagala Zlatorog iz Laškega s 86:66.

Novomeščani so polfinalne tekmece v ligi za prvaka premagali dvakrat. V dvoboju z Laščani so vlogo velikega favorita upravičili. Začeli so odločno in po petih zaporednih točkah Smiljana Pavića so v peti minuti vodili že z 11:0, potem pa je trojko zadel še Jakov Vladović (14:0). Šele nato je prvi točki za goste zadel Samo Udrih. Tedaj je kazalo, da se je tekma praktično že končala, vendar se Laščani s tem niso strinjali.

Jaka Brodnik je s tremi zaporednimi točkami v šesti minuti znižal na 19:26, s svojo enajsto točko v 17. minuti na 27:23, ob koncu druge četrtine pa je vrnil trojko Vladoviću in s tremi točkami poskrbel za novo znižanje razlike na sedem točk (30:37). Po prvih točkah v drugem polčasu, ki jih je za Zlatorog dosegel Udrih, je bilo vnovič sedem točk zaostanka za goste (32:39). Domen Lorbek in Jaka Klobučar sta skupaj zadel šest točk pri delnem izidu Krke 9:0 (48:32), s katerim se je Krka vnovič resneje ločila od tekmecev.

Po košu Lorbka je proti koncu tretje četrtine prednost narasla na 20 točk (61:41), gostitelji pa so nato do konca le še mirno obdržali visoko vodstvo za gladko zmago. Brodnik je bil s 24 točkami in zelo dobrim metom (4:5 za dve in za tri točke ter 4:6 iz prostih metov) sicer prvi strelec tekme, vendar pa so gostitelji izkoristili veliko bolj raznovrstno in kvalitetno zasedbo svoje ekipe, v kateri so se vsi vpisali med strelce, peterica pa je dosegla dvomestno število točk, največ, 13, Matjaž Smodiš.

Druga polfinalna tekma teh dveh ekip bo torek, 7. maja, ob 19. uri Laškem.