Krka ABA

Sobota, 19. 10. 2013, 21.19

Krka doživela drugi poraz v Smederevu

Košarkarji Krke so v 4. krogu lige Aba izgubili Mega Vizuro iz Smedereva.

Košarkarji Krke so doživeli drugi poraz v ligi Aba. Na gostovanju pri novincu v regionalnem tekmovanju so slabo zaključili tekmo in domov odpotovali z zaostankom dveh košev.

Novomeščani tako ostajajo pri dveh domačih zmagah proti Budućnosti ter Partizanu in dveh razočaranjih na gostovanjih; najprej ob visokem porazu s Cedevito, zdaj pa še proti ekipi, ki do tega kroga še ni okusila slasti zmage. To pomeni, da sta v ligi Aba le še dve ekipi z ničlo, Cedevita na vrhu s štirimi zmagami ter Union Olimpija na dnu, ki pred gostovanjem Crvene zvezde še ni zmagala.

Krka je vlogo favorita uspešno opravičevala tri četrtine tekme - v 18. minuti je prišla do najvišje prednosti 47:39, v zadnjem delu igre pa je Mega Vizura, sicer ekipe iz Beograda, ki domače tekme igra v Smederevu, ujela tekmeca in bila spretnejša v odločilnih trenutkih. Krka je v zadnjih desetih minutah dosegla le sedem točk, v zadnjih treh zgolj eno.