0.17

Union Olimpija Cibona Gašper Potočnik

Sobota, 10. 10. 2015, 0.17

Košarkarji Olimpije so se opravičili

Po velikem spodrsljaju pred domačimi navijači proti Sutjeski so se košarkarji Uniona Olimpije hitro dvignili in v 4. krogu lige ABA preskočili Cibono. A so se "igrali" z življenjem.

Ko ekipa v 28. minuti vodi s kar 59:41, je zmaga praktično že v žepu, a bi jo košarkarji Uniona Olimpije kaj kmalu zakockali. S takšno razliko so namreč sredi Zagreba vodili proti Ciboni, ki se je nato vrnila v igro za zmago.

Devet minut pozneje sta bili ekipi poravnani pri 68:68 ter nato še pri 73:73 in 75:75. Izbranci Gašperja Potočnika so bili v zaključku nato vendarle bolj zbrani kot v sredo v domačih Stožicah proti Sutjeski. Zack Wright je dosegel štiri zaporedne točke od skupno 16 in postavil končni izid 79:75.

"Mislim, da smo opravili dobro delo. Na trenutke smo bili v napadu nedisciplinirani. Cibona je iz protinapadov dosegala prelahke koše. Na veselje smo izvlekli zmago," je dejal Potočnik.

"Nismo dobro funkcionirali. Na koncu, ko smo videli, da je tekma končana, smo psihično padli. Glede na to, da smo igrali doma, bi morali v igri imeti več mirnosti in pameti, vendar vsega, kar smo poskušali, nismo uspeli postaviti. Lahko jokamo tri mesece, ali pa se obrnemo naprej. Največja odgovornost je moja," pa je po porazu povedal prvi mož stroke pri Ciboni Slaven Rimac.

S tem uspehom so se košarkarji Olimpije opravičili navijačem za spodrsljaj proti Sutjeski, ki ni bil načrtovan.

Pravega počitka zeleno-beli, ki imajo po štirih krogih dve zmagi, ne bodo imeli, saj jih že v nedeljo ob 21. uri čaka derbi petega kroga lige ABA, v katerem se bodo pomerili s Krko.