20.46

Goran Dragić Goran Dragić Phoenix Suns Miami Heat Beno Udrih New York Knicks

Nedelja, 24. 11. 2013, 20.46

James v Miamiju zasenčil razigranega Dragića

Goran Dragić je s Phoenixom izgubil na gostovanju pri prvakih v Miamiju in skoraj dosegel trojni dvojček. Blestel je LeBron James. Beno Udrih z New Yorkom izgubil v Portlandu.

Branilci naslova iz Floride so zmagali še sedmič zapored. Tokrat so ugnali Phoenix, pri katerem je blestel Goran Dragić. Bil je zelo raznovrsten, saj je bil na pragu trojnega dvojčka, a sta mu do prestižnega dosežka zmanjkala dva skoka ter podaja. Nerešljiva uganka za goste iz Arizone je bil LeBron James. Dosegel je 35 točk, iz igre pa metal le 14-krat in se izkazal z odličnim odstotkom (iz igre 11 od 14, prosti meti 11 od 11). Odlično igro prvega asa Miamija je dopolnil Dwayne Wade z 21 točkami in 12 podajami. Tako veliko podaj ni namenil soigralcem že od 22. marca 2010. Miami je po neprepričljivem začetku, ko je imel po treh tekmah razmerje zmag in porazov 1:2, zdaj dobil deset od zadnjih enajstih srečanj in se visoko povzpel na lestvici.

Strateg Phoenixa Jeff Hornacek je po tekmi potarnal, da se je v igri njegovih izbrancev poznala utrujenost, posledica tretje tekme v štirih dneh. ''Zgrešili smo preveč odprtih metov. Če želiš premagati tako dobro ekipo kot je Miami, si tega ne smeš dovoliti,'' je dejal Dragićev trener. Gostje so se dobro upirali skoraj do konca tretje četrtine, nato pa je Miami hitro povečeval razliko do končnih +15.

Portland je podobno kot San Antonio neustavljiv. Dosegel je že enajsto zaporedno zmago, tokrat je pred domačimi gledalci ugnal New York, ki je v očitni rezultatski krizi, saj je izgubil že šestič zapored. Pri gostiteljih se je izkazal znanec letošnjega evropskega prvenstva v Sloveniji, Francoz Nicolas Batum (23 točk, sedem skokov in šest podaj). Če bo Portland dobil še dve tekmi, bo izenačil rekordni niz zaporednih zmag iz leta 2007. Pri kratkohlačnikih je izstopal Carmelo Anthony s 34 točkami in 15 skoki. Slovenski legionar Beno Udrih je v 31 minutah prispeval 13 točk, a tudi pet skokov in podaj. Zadel je vse tri mete za tri točke.