22.33

LeBron James Miami Heat Liga NBA

Ponedeljek, 23. 1. 2012, 22.33

James slavil proti nekdanjemu klubu (video)

V košarkarski ligi NBA je LeBron James z Miami Heat gostil svojo nekdanjo ekipo Cleveland Cavaliers in k zmagi ''Vročice'' (92:85) prispeval 18 točk, 5 skokov in 5 podaj.

V Miamiju je Chris Bosh v zadnji četrtini zadel kar 17 od svojih 35 točk, s tem pa so gostitelji prišli do pričakovane zmage na nepričakovan način. Cleveland je namreč ena slabših ekip lige, vendar je bila ves čas nevaren tekmec Miamiju, za katerega je LeBron James proti svoji nekdanji ekipi dodal 18 točk, točko manj pa prvi strelec gostov Kyrie Irving, prvi na lanskem naboru novincev lige.

Dwight Howard je postal najboljši strelec v zgodovini ekipe Orlando Magics, ki je sinoči v gosteh premagala Indiano Pacers s 102:83. Howard je v dvoboju z Indiano v 25 minutah dosegel 14 točk in devet skokov ter je zdaj na čelu večne lestvice kluba z 10.657 točkami. Z zabijanjem v tretji četrtini je prehitel doslej vodilnega Nicka Andersona (10.650). "Bolj sem vesel današnje zmage, ki smo jo dosegli proti dobri ekipi, ki že vso sezono igra izvrstno in doma še ni izgubila. Obenem so se hitro pobrali po katastrofalnem porazu z Bostonom," je dejal Howard, ki je tokrat manj igral zaradi težav s prevelikim številom osebnih napak, zato je največ točk ob osmih skokih dosegel Ryan Anderson (24). Orlando je skupaj z Miamijem in Philadelphio na tretjem mestu vzhodnega dela lige.

Liga NBA, 24. januar

Phoenix Suns : Toronto Raptors 96:99 Gortat 21, Nash 17; Bargnani 36, Barbosa 19

Miami Heat : Cleveland Cavaliers 92:85 Bosh 35, James 18; Irving 17, Samuels 15

Indiana Pacers : Orlando Magic 83:102 Hibbert in Granger 16; Anderson 24, Redick 15

Charlotte Bobcats : New York Knicks 78:111 Walker 22, Brown 15; Chandler 20 in 17 skokov, Fields in Stoudemire 18

Portland Trail Blazers : Memphis Grizzlies 97:84 Aldridge 23, Crawford 15; Mayo 20, Gay 11