21.05

Helios Domžale Zmago Sagadin

Sobota, 5. 11. 2011, 21.05

Helios še naprej čaka na prvo zmago

Košarkarji Heliosa so v 6. krogu lige ABA izgubili s Cedevito z 62:87 (13:24, 30:42, 50:57).

Košarkarji Heliosa so doživeli šesti poraz v ligi ABA, drugega v nizu na domačem parketu. Proti zagrebški Cedeviti, ki je v dosedanjih petih krogih klonila le v Stožicah, so bili varovanci trenerja Zmaga Sagadina brez pravih možnosti za presenečenje, tako da bodo morali še počakati na prvo zmago v novi sezoni.

Domžalčani bodo v naslednjih štirih krogih kar trikrat gostitelji. Prihodnji teden bo v dvorani Komunalnega centra nastopila Crvena zvezda, nato bodo igrali v Zagrebu, serijo petih domačih tekem v šestih krogih pa bodo zaključili proti Zlatorogu in Radničkemu.

Glede na to, da je Cedevita v prejšnjem krogu premagala evroligaški Zagreb s kar 46 točkami razlike, so jo Domžalčani še dobro odnesli. Bili so sicer vseskozi v zaostanku - že na začetku 11:22, vendar pa so si Zagrebčani visoko končno razliko priigrali šele v zaključku srečanja. Helios je po treh četrtinah zaostajal vsega sedem točk, kar je stratega Cedevite Dražena Anzulovića prisililo k bolj zavzetemu pristopu. Tako so njegovi varovanci v dveh minutah prišli na 65:50 in se prav v zadnji minuti prebili do najvišje prednosti na tekmi.