Nedelja, 29. 1. 2017, 7.12

Liga NBA, 28. januar

Miami Heat jezdijo zmagoviti val in ta je odplaknil tudi Udrihov Detroit #video

Goran Dragić | Foto Reuters

Košarkarji Miami Heat skupaj s slovenskim legionarjem Goranom Dragićem so v izjemni formi. Sinoči so zmagali že sedmič zapored. Njihova košarkarska žrtev je bila ekipa Bena Udriha, Pistonsi iz Detroita, ki so klonili z rezultatom 103:116. Znova odlični Goran Dragić je pred domačimi navijači dosegel 23 točk, medtem ko Beno Udrih ni dobil priložnosti za igro.

| Foto: Getty Images Foto: Getty Images Goran Dragić je bil znova najboljši igralec na parketu. V 33 minutah je dosegel 23 točk ter prispeval dva skoka in štiri podaje. Pri nasprotnikih se je najbolj izkazal Reggie Jackson, ki je dosegel 24 točk, medtem ko Beno Udrih ni igral.

Vročica s Floride je tako zmagala 18. v sezoni, kar jo ob 30 porazih še vedno uvršča na predzadnje mesto v razvrstitvi vzhodne konference lige NBA. So se pa košarkarji iz Miamija odlepili od Brooklyna in izenačili s floridskimi tekmeci Orlando Magic.

Miami je bil odličen v zadnji četrtini, ko so zaustavili bate iz Detroita z nizom 26:12. "To so bile naše najbolj močne, predane in zavzete minute. Res je bilo lepo gledati," je Dragića in druščino pohvalil trener Erik Spoelstra. Košarkarji Miamija so se izkazali tudi s 50-odstotnim metom z razdalje, s kar 14 uresničenimi trojkami od 28 poskusov.

"Dejansko smo delovali na najvišjih obratih, igrali smo skupaj, zabavali smo se in ustvarjali priložnosti eden za drugega. Igrali smo na pravi način. Smo zdravi in, ko si zdrav, je zabavno," je recept za uspeh opisal Dion Waiters.

Miami bo v ponedeljek doma gostil košarkarje Brooklyn Nets.

Oglejte si vrhunce obračuna med Miamijem in Detroitom:

Predstavo večera so znova pripravili Golden State Warriors, ki so s 144:98 deklasirali ekipo Clippersov. Stephen Curry je s 43 točkami, devetimi skoki in šestimi podajami dobesedno gospodaril na parketu. Samo v tretji četrtini je dosegel 25 točk.

Vrhunci tekme med Golden State Warriors in La Clippers:

Kingsi iz Sacramenta so s 109:106 premagali ekipo Charlotte Hornets. Najboljši igralec zmagovalne ekipe je bil DeMarcus Cousins, ki je vknjižil 35 točk in 18 skokov.

Celtics so v podaljšku s 112:108 strli odpor Bucksov iz Milwaukeeja, Grizliji iz Memphisa so s 102:95 premagali Utah Jazz. Minnesota je s 129:109 ugnala Brooklyn, Denver je bil s 123:112 boljši od sonc iz Phoenixa.