Sobota, 28. 1. 2017, 6.52

Liga NBA, 27. januar

Izjemna predstava Gorana Dragića, zgodovinska Jamesa Hardna

Goran Dragić | Foto Reuters

Košarkarji Miami Heat so na krilih Gorana Dragića, ki je dosegel 26 točk, v gosteh z 88:100 premagali Chicago Bulls in slavili še šestič zapored. New York Knicks so brez pomoči Saše Vujačića premagali Charlotte Hornets. Jamesu Hardnu je uspelo nekaj, kar ni še nikomur.

Vročica si je pri bikih iz Chicaga po prvi četrtini priigrala devet točk prednosti, a so gostitelji njeno prednost do polčasa povsem izničili. V tretjem delu tekme so Goran Dragić in druščina domačim dopustili zgolj 14 točk in pobegnili na +10. Prednost so zadržali vse do konca tekme, ki so jo dobili z 88:100.

Prva zvezda večera je bil slovenski organizator igre. Dragić je ob šesti zaporedni zmagi Miamija na parketu preživel slabih 34 minut in pol in dosegel dvojni dvojček. V tem času je v statistiko vpisal 26 točk (met za 2: 12/20, met za tri 1/4, prosti met 1/1), 11 podaj, pet skokov in tri ukradene žoge.

"Pri tem nizu me najbolj veseli, da delujemo kot ekipa. Igramo eden za drugega, bojujemo se eden za drugega. Vsi se počutimo dobro. Vemo, kaj moramo narediti. Dokler bomo igrali dobro v obrambi, lahko igramo s komerkoli," je ob novem slavju dejal 30-letni Ljubljančan.

Miami bo v noči na nedeljo gostil Detroit Pistons Bena Udriha, ki je tokrat počival. Je bil pa na delu klub Saše Vujačića. Slovenec je bil v postavi, a ni stopil na parket. Njegov New York Knicks je bil s 110:107 boljši od Charlotte Hornets.

Gospod trojni dvojček, James Harden. | Foto: Reuters Gospod trojni dvojček, James Harden. Foto: Reuters

Harden prvi v zgodovini

Zgodovino je v Philadelphii pisal James Harden, ki je prispeval levji delež k zmagi Houstona z 118:123. Tretji najboljši strelec je dosegel še drugi trojni dvojček s +50 točkami v eni sezoni. To mu je uspelo prvemu v zgodovini. Dosegel je 51 točk, 13 podaj in prav toliko skokov. Za Hardna, za dve točki je zaostal za svojim rekordom na tekmi lige NBA (53), je to že 14. trojni dvojček sezone.

Vodilno moštvo vzhoda Cleveland Cavliers je na krilih LeBrona Jamesa in Kyrieja Irvinga (skupaj 59 točk) premagalo Brooklyn Nets. Indiana Pacers je po odlični tretji četrtini izničila zaostanek, po podaljšku pa slavila zmago nad Sacramentom. Najvišja zmaga večera je pripadla Bostonu, prepričljivi so bili tudi košarkarji Washington Wizard.