Crvena zvezda Rado Trifunović Fenerbahče Bayern München Žan Mark Šiško Real Madrid Barcelona Mike Tobey Valencia Klemen Prepelič Partizan Gregor Glas Evroliga

Petek, 16. 12. 2022, 22.22

EVROLIGA, 14. KROG

Po Realu in Olympiacosu izgubila še Fener in Efes

Nick Calathes Fenerbahče | Nick Calathes je ob porazu Fenerbahčeja dal 11 točk. | Foto Guliver Image

Nick Calathes je ob porazu Fenerbahčeja dal 11 točk.

Štirinajsti krog evrolige je krog porazov favoriziranih ekip. V četrtek sta peti poraz doživela Olympiacos in Real Madrid. Prvi je bil poražen v Lyonu, Madridčani pa v Kaunasu. Vodilni Fenerbahče je v petek izgubil četrtič. S 76:70 ga je premagala Baskonia. Sledil je še poraz aktualnega prvaka Efesa. Z 82:79 je bil boljši Partizan.

EuroCup: Cedevita Olimpija - Brescia
Sportal Boleč poraz Cedevite Olimpije

Žalgiris ima 50-odstotni izkupiček, saj je po treh zaporednih zmagah na domačem igrišču premagal Real Madrid z 81:72. Igralci iz Kaunasa so dobili zadnjo četrtino s 25:17, center Špancev Walter Tavares (221 cm) pa se je vpisal v zgodovino evrolige kot košarkar z največ blokadami.

Serijo kar devetih porazov je v Beogradu prekinil Armani Milano, ki je bil boljši od Crvene zvezde z 71:67. Domači so sicer drugi polčas dobili za deset točk, vendar niso mogli preprečiti zmage Italijanov, ki so vodili praktično celotno tekmo. Ključno vlogo v končnici je odigral najboljši strelec Milana Billy Baron (19 točk, trojke 5:10).

Bayern je brez Žana Marka Šiška s 97:92 premagal Valencio Klemna Prepeliča. Slovenski reprezentant je igral dobrih 21 minut in v tem času zadel le en met iz igre (1:6). Kazenske mete je izvajal 3:3, imel pa je še eno ukradeno ter dve izgubljeni žogi.

Prvi strelec Partizana ob odmevni zmagi nad Anadolu Efesom je bil Kevin Punter (18 točk). Za beograjsko ekipo je to peta zmaga sezone. Tudi pri tej ni pomagal Gregor Glas, ki ga ni bilo niti na klopi. Zmage se je veselil Mike Tobey. Barcelona je s 74:68 premagala Panathinaikos. Je pa naturalizirani Slovenec igral manj kot tri minute in ni dal niti točke, imel ni niti skoka ali asistence.