Rogaška Sixt Primorska Helios Suns ABA 2

Četrtek, 3. 1. 2019, 20.50

Druga ABA liga, 14. krog

Sixt do tesne zmage na derbiju, uspešna tudi Rogaška

Petrol Olimpija KK Sixt Primorska | Sixt Primorska je dosegla 13. zmago. | Foto Vid Ponikvar

Sixt Primorska je dosegla 13. zmago.

V 14. krogu druge lige ABA sta se v Skopju pomerili vodilni ekipi Sixt Primorske in MZT. Po izjemno napeti končnici so se zmage z 78:77 veselili Primorci. Primorci so v 14 krogih izgubili le enkrat, MZT je ob devetih zmagah vknjižil še pet porazov. Helios je na domačem parketu izgubil proti Borcu (76:82), Rogaška je ugnala Split (74:69).

V Skopju sta se merila vodilna Primorska, ki je doslej doživela zgolj en poraz, in drugouvrščeni MZT. Potem ko so v prvem polčasu prevladovali slovenski predstavniki, pa je bil precej bolj izenačen drugi. V njem sta si ekipi ves čas dihali za ovratnik, zmagoviti koš je vsega sekundo pred koncem dosegel Žan Mark Šiško, s 23 točkami tudi najboljši strelec tekme.

Helios je proti Borcu doživel deveti poraz. Domžalčani so prvo četrtino končali na poseben način, Miroslav Pašajlić je namreč zadel skoraj izpod svojega koša. A odločilni trenutki so se zgodili v zadnji četrtini, ko so gosti z delnim izidom 18:0 odločili tekmo. Pri Suns, pri katerih je manjkal Blaž Mahkovic, je prednjačil Urban Oman s 15 točkami.

Rogaška pa je premagala Split s 74:69 in tako prišla do pete zmage.