Hrvaška kolesarska dirka

Petek, 22. 4. 2016, 16.49

Zoidlu kraljevska etapa, Kvasini vodstvo, Rogina z najboljšimi

Matija Kvasina | Foto Vid Ponikvar

Avstrijski kolesar Riccardo Zoidl je zmagovalec kraljevske pete etape dirke po Hrvaškem. Član ekipe Trek Segafredo je imel po 122,1 km od Crikvenice na Učko 28 sekund prednosti pred drugouvrščenim Hrvatom Matijo Kvasino, ki pa je s tem oblekel majico vodilnega.

Matija Kvasina, kolesar Synergy Baku Cycling Projecta - športni direktor te azerbajdžanske ekipe je Andrej Hauptman -, je v cilj prišel s Špancem Victorjem De La Partejem, oba sta za Zoidlom zaostala 28 sekund. Četrti je bil Danec Jesper Hansen, ki je zaostal 24 sekund. Omenjena četverica je bila skupaj do dveh kilometrov pred ciljem, ko je pospešil Avstrijec, slediti pa mu ni mogel nihče.

Peto mesto je osvojil še drugi Hrvat Radoslav Rogina, sicer član novomeške Adrie Mobila, ki je za zmagovalcem zaostal 48 sekund. Dobro je kolesaril tudi njegov moštveni kolega Domen Novak, ki je prišel do osmega mesta, zaostal je eno minuto in 21 sekund.

"Najmočnejši sem, ko je vsem težko"

"Etapa je bila kratka, vsi so se odločili, da se bodo borili, meni pa je to všeč. Najmočnejši sem, ko je vsem težko. Moram pohvaliti ekipo, ki je majhna, a napravili smo čudež z relativno nepoznanimi tekmovalci. Pokazali smo, kaj je ekipno delo in kaj je močna ekipa," je povedal Kvasina v cilju.

V skupnem seštevku ima Kvasina 19 sekund prednosti pred Zoidlom in 26 pred Rogino, Novak je šesti.

V soboto kolesarje čaka ekipna vožnja na čas, ki jih bo popeljala med Porečem in Umagom; dolga pa bo 40,3 km.