16.15

Grega Bole Bradley Wiggins

Sobota, 28. 5. 2011, 16.15

Wigginsu kronometer, Geraint pred skupno zmago

Anglež Bradley Wiggins je zmagovalec 4. etape 32. kolesarske dirke po Bavarski (2.HC). Njegov moštveni kolega Geraint Thomas je novi nosilec rumene majice vodilnega.

Predzadnji dan dirke je bil na sporedu 26 kilometrov dolg posamičen kronometer, s katerim je najhitreje opravil Bradley Wiggins. Zmagoslavje kolesarjev ekipe Sky sta s 3. in 5. mestom dopolnila Edvald Boasson Hagen in Geraint Thomas. Med njih sta se uspela vriniti aktualni svetovni prvak v tej disciplini Fabian Cancellara in Italijan Adriano Malori. Grega Bole je hranil moči in zasedel 82. mesto. Za Wigginsom je zaostal skoraj 4 minute. ''Nisem dirkal na polno. Dobili smo povsem nova kolesa za kronometer. Nikakor nisem uspel nastaviti svojega položaja na kolesu. Sicer sem že dobro utrujen, a bom skušal tudi v zadnji etapi kaj doseči,'' je v cilju za Sportal povedal Bole.

Dirka se bo končala v nedeljo, ko bo na sporedu 162 kilometrov dolga etapa. Kolesarji ekipe Sky so trenutno dovolj dobri, da bodo uspeli odbiti vse morebitne napade na rumeno majico, v kateri bo kolesaril Geraint Thomas.