Kamnik, slovenski pokal v olimpijskem krosu

V Kamniku od Slovencev najboljša Tanja Žakelj in Rok Naglič

Tanja Žakelj | Tanja Žakelj je osvojila tretje mesto. | Foto Grega Stopar

Tanja Žakelj je osvojila tretje mesto.

V Kamniku je bila danes na sporedu druga gorskokolesarska dirka za slovenski pokal v olimpijskem krosu. Od slovenskih predstavnikov se je najbolj izkazala Tanja Žakelj s tretjim mestom v ženski konkurenci, Rok Naglič je bil v moški osmi.

Pri ženskah je bila na tradicionalnem kamniškem krosu najboljša Ukrajinka Jana Belomojna, ki vse od invazije Rusije na Ukrajino trenira v Sloveniji. Slavila je s časom 1:13:47. Druga je bila Italijanka Giada Specia (+0:44), tretja pa Tanja Žakelj z zaostankom 1:05 minute. Dobre tri minute in pol je na četrtem mestu zaostala Vita Movrin.

V moški konkurenci je slavil Italijan Daniele Braidot pred rojakom Filippom Fontano (+0:38), tretji je bil Ukrajinec Oleksandr Hudima (2:45). Rok Naglič (+6:15) je bil na osmem mestu še edini tekmovalec, ki je končal v istem krogu kot zmagovalec. Na 12. mestu je s krogom manj kot drugi najboljši slovenski predstavnik končal Matic Kranjec Žagar.

Naslednja dirka za slovenski pokal v olimpijskem krosu bo v Kočevju čez teden dni. Prva je bila na vrsti konec marca v Vrtojbi. Na njej je slavila Žakljeva pred Belomojno. Najboljši Slovenec je bil takrat Gregor Dimic na 21. mestu.