8 let, 5 mesecev

nagrade

Nedelja, 15. 11. 2015, 18.38

V Kamniku največ nagrad pobrali Kamničani

V kamniškem Domu kulture so podelili nagrade najboljšim gorskim kolesarjem v slovenskem pokalu in pokalu mladih v sezoni 2015.

Najboljši klub v olimpijskem krosu je kamniški Calcit Bike Team, v konkurenci elite sta ju dobila Luka Tavčar in Tina Perše, oba člana omenjenega kluba. Najboljša v spustu sta Jure Žabjek in Monika Hrastnik, med klubi Rajd. Tavčar je v prvi sezoni za Calcit Bike Team in prvi v celoti v olimpijskem krosu osvojil prvo mesto v pokalu Slovenije, za seboj pa pustil izkušena Mitjo Tancika na drugem in Matjaža Budina na tretjem mestu. Peršetova je prav tako bila prva med članicami, za njo sta končali najboljši Slovenki zadnjih let Tanja Žakelj in Blaža Klemenčič, ki pa vseh dirk na slovenskih tleh nista vozili.

Gregor Krajnc, še en član Calcit Bike Teama, je bil najboljši mlajši član. Drugo mesto je osvojil Rok Naglič iz KK Ravne, ki bo v prihodnji sezoni dirkal za Kamničane. Tretji je bil Gregor Dimic iz Energijateam.com. Med mladinci je zmagal Simon Čibej (Sloga 1902 Idrija).

Calcit Bike Team je v točkovanju klubov v olimpijskem krosu najboljši že od leta 2009, še najbolj so se jim letos približali člani domžalske Energije. Enako je bilo tudi v točkovanju pokala mladih. Prvo mesto v pokalu Slovenije v spustu je šlo v roke evropskega prvaka Jureta Žabjeka, ki je za seboj pustil klubskega kolega pri Unior Tools Teamu Žigo Pandurja, in Monike Hrastnik iz Črnega Trna. Unior Tools Team oziroma KD Rajd, kakor tekmovalci te ekipe nastopajo na slovenskih tleh, je tudi najboljša ekipa v pokalnem tekmovanju v spustu. Med mladinci je zmagal Luka Berginc (Črn Trn).

V najstarejši kategoriji nad 17 let za tekmovalce na BMX kolesih je prvo mesto osvojil Žan Godina iz Črnega Trna.

Ob tem so podelili še nagrade najboljšim trem v mlajših kategorijah v krosu, spustu in BMX-u.