16.50

Radoslav Rogina Luka Pibernik Jan Tratnik Matej Mugerli

Nedelja, 15. 6. 2014, 16.50

Rogina z zmago v Judendorfu potrdil formo, Tratnik najboljši Slovenec

Hrvat Radoslav Rogina je zmagovalec 16. izvedbe enodnevne kolesarske dirke Raiffeisen GP Judendorf-Strassengel (1.2). Član ekipe Adria Mobil je solo prikolesaril v cilj. Jan Tratnik 5.

Na krožni 175 kilometrov dolgi dirki druge kategorije je nastopilo 131 kolesarjev, med katerimi je bilo kar 29 Slovencev. Tisti, ki so dirko uspešno končali, so morali tokrat prekolesariti 2260 višinskih metrov vzpona. Trasa dirke je bila zahtevna in zelo hitro je bila v begu skupina 30 kolesarjev. A tej skupini ubežnikov je v osmem od desetih krogov pobegnil Radoslav Rogina, ki je uspel zadržati minimalno prednost pred zasledovalno skupino vse do cilja dirke.

Glavnina je pred pričetkom zadnjega kroga ulovila vse preostale ubežnike in kmalu zatem se je zopet odpeljala skupina 20 kolesarjev, ki pa Rogine niso mogli ujeti. Borili so se lahko le še za drugo mesto, saj je Rogina slavil zmago. Na petem mestu je dirko končal Jan Tratnik, ki je bil najboljši slovenski kolesar na dirki. V deseterici najboljših sta dirko končala še Luka Pibernik in Matej Mugerli.

"Vso dirko je bil tempo zelo visok. V ospredju nismo bili složni in ni mi preostalo drugega kot napad. Ko sem preko zadnjega vzpona prikolesaril s pol minute prednosti, sem se zavedal, da lahko zmagam dirko. Na koncu sem moral dati čisto vse od sebe, da mi je uspelo. Zmage sem zelo vesel," je za Sportal povedal Rogina.

Odlično letos dirka tudi Jan Tratnik, ki je po petih dirkah avstrijskega pokala zadržal vodstvo v tem točkovanju. "Vsekakor sem s formo zelo zadovoljen. Tudi na klanec se lahko peljem zelo hitro, kar je tokrat pripomoglo k dobremu rezultatu. Zahvala gre tudi moštvenim kolegom, ki mi ves čas pomagajo po najboljših močeh in me s tem še dodatno spodbujajo. Sedaj me čaka nastop na dirki po Zgornji Avstriji, kjer prav tako pričakujem dobre rezultate," je za Sportal povedal Jan Tratnik.