Renewi Tour

Prva etapa dirke Renewi Tour Philpsenu

Jasper Philipsen | Jasper Philipsen nadaljuje serijo uspehov v sprintih.  | Foto Reuters

Jasper Philipsen nadaljuje serijo uspehov v sprintih.

Belgijski kolesarski as Jasper Philipsen nadaljuje serijo uspehov v sprintih. Potem ko je tekmovalec ekipe Alpecin Deceuninck na dirki po Franciji dobil štiri etape, je zmagal tudi v uvodni etapi dirke svetovne serije Renewi Tour v zahodni Belgiji, 182,9 kilometra dolgi krožni preizkušnji s ciljem v Ardooiu.

Za 11. zmago v sezoni in 34. v karieri je v sprintu ugnal rojaka Tima Merliera, Nizozemca Olafa Kooija, še enega Belgijca Arnauda De Lieja in še enega Nizozemca Dylana Groenewegna.

Philipsen, ki je z dirke po Franciji domov prinesel zeleno majico najboljšega po točkah, je tako prevzel tudi vodstvo v skupnem seštevku, v katerem ima dve sekundi prednosti pred Italijanom Alessandrom Covijem, ki si je bonifikacijske sekunde zagotovil med etapo, potem ko je bil član petčlanske ubežne skupine.

Na dirki kot edini Slovenec nastopa "vroči" Matej Mohorič (Bahrain-Victorious). Prvo etapo je kandidat za novo vrhunsko uvrstitev končal v glavnini, zasedel je 21. mesto, v skupnem seštevku pa je 23., za vodilnim zaostaja deset sekund.