Tadej Pogačar Tadej Pogačar Simon Špilak

Četrtek, 21. 2. 2019, 18.49

Dirka po Algavreju, 2. etapa

Pogačarju druga etapa dirke po Algarveju in skupno vodstvo

Tadej Pogačar | Tadej Pogačar se je izkazal v drugi etapi dirke po Algavreju. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Tadej Pogačar se je izkazal v drugi etapi dirke po Algavreju.

Slovenski kolesar Tadej Pogačar (UAE Emirates) je dobil drugo etapo dirke po Algarveju. Na 187 km dolgi preizkušnji od Almodovarja do Foie je v ciljnem sprintu premagal Nizozemca Wouta Poelsa (Sky) in Španca Enrica Masa (Quick Step). Z današnjo zmago je Pogačar tudi prevzel skupno vodstvo na dirki.

Skupno ima Slovenec na dirki, ki po rangu spada v ekstra kategorijo, kar je enako letošnji dirki po Sloveniji, sekundo prednosti pred Nizozemcem, Španec zaostaja tri sekunde.

V sredini prvi etapi je bil mladi slovenski kolesar 13. Na tej dirki nastopa tudi Simon Špilak (Katjuša), ki je današnjo etapo končal na 11. mestu z 51 sekundami zaostanka.

Dirka se bo končala v nedeljo, v petek pa kolesarje čaka kronometer v oklici Lagoe.