18.30

Jani Brajkovič Astana

Sobota, 23. 2. 2013, 18.30

Navarro zmagovalec dirke po Murcii

Devetindvajsetletni Daniel Navarro je zmagovalec 33. enodnevne kolesarske dirke po Murcii (1.1). Na 2. in 3. mestu Bauke Mollema in Alejandro Valverde. Jani Brajkovič na 19. mestu.

Na 180 kilometrov dolgi dirki je nastopilo okoli 90 kolesarjev, ki prihajajo iz enajstih ekip. Na sporedu je bilo pet kategoriziranih vzponov, od katerih je bil odločilen ciljni vzpon tretje kategorije.

Najtežji vzpon je bil predzadnji, ki je bil kategoriziran kot klanec prve kategorije. Slednjega je s prvo skupino prekolesaril tudi Jani Brajkovič, ki je bil edini slovenski kolesar na dirki. V zadnjih kilometrih so bili kolesarji Astane zelo aktivni, saj je bil v solo pobegu Kevin Seeldrayers, medtem ko je bil Brajkovič eden izmed osmih kolesarjev v zasledovalni skupini. A v ozadju so tempo na čelu narekovali kolesarji ekipe Movistar, ki so do pričetka ne preveč dolgega ciljnega vzpona ulovili vse ubežnike.

Kilometer do cilja je odločilni napad uspel Špancu Danielu Navarru, ki je uspel prvi prečkati ciljno črto. V ciljnem šprintu zasledovalne skupine devetih kolesarjev je bil najmočnejši Bauke Moema, ki je ciljno črto prečkal pred Valverdejem. Jani Brajkovič je zaostal 46 sekund in osvojil 19. mesto. "V zaključku dirke sem pomagal Jakobu Fuglsangu, ki je bil najbolj svež v naši ekipi. Sam imam nekoliko boljše občutke kot v preteklih dneh in le upam lahko, da bo šlo vsak dan boljše. Dejstvo je, da to obdobje ni meni v prid, a verjamem, da bom prišel na svoj račun," je po dirki za Sportal povedal Jani Brajkovič. Jutri ga čaka nastop na dirki po Almerii.