4 leta, 8 mesecev

Wilco Kelderman Marko Kump

Ponedeljek, 5. 8. 2013, 7.25

Kelderman zmagovalec dirke po Danski, Kump 57.

Nizozemec Wilco Kelderman je zmagovalec 23. kolesarske dirke po Danski (2. HC). V zadnji, 6. etapi se je zmage veselil Britanec Mark Cavendish. Slovenec Marko Kump je končal na 12. mestu.

Zadnja etapa letošnje dirke se je razpletla po pričakovanju. Glavnina je dovolila pobeg skupini petih kolesarjev. Te so po zaslugi kolesarjev ekip Omega Pharma-Quick Step in Belkin ujeli še pred koncem etape. V ciljnem šprintu glavnine je že šestnajsto letošnjo zmago dosegel Mark Cavendish. To je že njegova tretja etapna zmaga v karieri na dirki po Danski s ciljem v Frederiksbergu. Slovenec Marko Kump je zasedel 12. mesto v etapi, medtem ko je dirko končal na 57. mestu v skupnem seštevku. Zmage se je veselil mladi Wilco Kelderman, medtem ko sta preostali dve stopnički zmagovalnega odra zasedla Danca Lars Ytting Bak in Matti Breschel.