19.48

Blaž Jarc kolesarstvo

Sobota, 24. 5. 2014, 19.48

Jarc deveti v prvi etapi dirke World Ports Classic

Slovenec Blaž Jarc je 1. etapo 3. kolesarske dirke World Ports Classic (2.1) končal na 9. mestu. Zmago je slavil Nemec Andre Greipel, ki je vodilni v skupnem seštevku dirke.

Dirka prve kategorije, na kateri ni na sporedu gorskih ciljev in je znana po vetru in kockah, ima na sporedu le dve etapi. Danes so morali kolesarji prekolesariti 195 kilometrov dolgo etapo od Rotterdama do Antwerpna, medtem ko bo v nedeljo na sporedu etapa v nasprotni smeri. Kljub temu, da je kar nekaj kolesarjev poskušalo s pobegom, se je etapa po pričakovanjih končala s ciljnim šprintom glavnine. V slednjem je svojo sedmo letošnjo zmago dosegel Andre Greipel. Aktualni nemški prvak je bil v šprintu najmočnejši in je tudi vodilni v skupnem seštevku. Slovenec Blaž Jarc je etapo končal na 9. mestu in je v skupnem seštevku na 15. mestu.

"Danes se nam ni izšlo. Na zadnjem ovinku, od koder je bilo do cilja še 500 metrov, je moje zavetrje izgubil Sam Bennett. Ko sem opazil, da ga ni za menoj sem le še držal položaj, ki sem si ga priboril pred tem," je po etapi za Sportal povedal Blaž Jarc. V nedeljo kolesarje čaka 159 kilometrov dolga etapa s ciljem v Rotterdamu.