Nedelja, 5. 6. 2022, 18.11

Hočevar osmi na dirki po Mali Poljski

Kristjan Hočevar | Kristjan Hočevar | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Kristjan Hočevar

Kolesar Adrie Mobila Kristjan Hočevar se je dirkal na tridnevni dirki druge kategorije po Mali Poljski. V vseh treh etapah je bil med najboljšimi 20 kolesarji, najboljši pa prav v zadnji, najtežji etapi, v kateri je bil peti, kar mu je na koncu prineslo skupno osmo mesto.

Z zmago v zadnji etapi je dirko dobil Nemec Jonas Rapp, ki si je priboril 20 sekund prednosti pred Avstrijcem Rainerjem Kepplingerjem, Čeh Jakub Otroba je zaostal 44 sekund. Zaostanek Hočevarja je znašal minuto in 24 sekund.

Jaka Primožič, tekmovalec avstrijske ekipe Hrinkow Advarics Cycleang, je bil 16. (+3:58), Nik Čemažar 28. (+9:45), Kristijan Koren 42. (+14:25), David Per 48. (+15:36), Tilen Finkšt, ki je v drugi etapi deveti, 52. (+16:54), Aljaž Jarc pa 56. (+18:22).