Grega Bole

Ponedeljek, 21. 5. 2018, 9.18

Grega Bole v vodstvu dirke po Japonski

Grega Bole | Foto Urban Urbanc/Sportida

Slovenski kolesar Grega Bole, član ekipa Bahrain-Merida, vodi po dveh etapah dirke po Japonski. V skupno vodstvo se je prebil z drugim mestom v drugi etapi, v prvi - prologu - je bil sedmi. Do konca je sicer še šest etap.

V uvodnem dejanju dirke, ki sodi v azijsko serijo, 2,6 kilometra dolgem prologu je Bole za zmagovalcem, Ianom Bibbyjem iz Velike Britanije, zaostal dve sekundi. V prvi etapi, 105 kilometra dolgi preizkušnji s startom in ciljem v Kyotu, je bil od Boleta v sprintu močnejši le domačin Takeaki Amezawa. S tem je Bole prevzel skupno vodstvo, pred Italijanom Marcom Canolo ima sekundo prednosti.

Na dirki nastopa še David Per, prav tako član Bahrain-Meride. V prologu je bil 34., v prvi etapi 58., z minuto in dvema sekundama zaostanka je skupno 44.