6 dni, 21 ur

Gregor Gazvoda

Ponedeljek, 3. 6. 2013, 9.16

Gazvoda peti v Philadelphii, Reijnen do zmage

Slovenski kolesar Gregor Gazvoda je na 29. enodnevni kolesarski dirki Philadelphia Cycling Classic (1.2) zasedel 5. mesto. Zmago je slavil Američan Kiel Reijnen.

Dirka, ki je bila v zadnjih osmih izvedbah dirka ekstra kategorije, je bila letos kategorizirana le kot dirka druge kategorije. Na njej sta do zdaj odlično nastopila že dva slovenska kolesarja. Lani je Aldo Ino Ilešič z 2. mestom izenačil dosežek Uroša Murna iz leta 2003, ko je na dirki zmagal Italijan Stefano Zanini. Na krožni dirki so se pobegi vrstili drug za drugim, medtem ko je bila glavnina vse manjša. V zadnjem krogu so bili pred zadnjim vzponom vsi ubežniki ujeti. Tam je uspelo pobegniti 27-letni Kielu Reijnenu, ki je prednost ohranil vse do cilja. V zadnjem delu se je kljub nenehni smoli na dirki odlično znašel Gregor Gazvoda, ki je dirko končal na 5. mestu. "Kakšen dan je za menoj. Dvakrat se mi je snela veriga. Dvakrat sem bil vpleten v padec in se nato še dvakrat slednjemu komaj izognil. Ostal sem tudi brez števca in nato dirko končal na zelo dobrem 5. mestu. Odličen rezultat glede na to, kaj vse se mi je zgodilo," je na Twitterju zapisal Gazvoda. Popolno zmagoslavje Američanov sta z 2. in 3. mestom dopolnila Jesse Anthony in Joey Rosskopf.