Radoslav Rogina Dirka po Kitajski Adria Mobil

Sreda, 25. 7. 2018, 11.21

na 4. etapi dirke po kitajski na tretjem mestu

Rogina se odlično znajde v zahtevnih razmerah

Radoslav Rogina | Foto Vid Ponikvar

Na kolesarski dirki okoli jezera Qinghai, na kateri sodelujejo tudi kolesarji novomeške Adrie Mobila, je v četrti etapi njen predstavnik Radoslav Rogina končal na tretjem mestu. Hrvaški kolesar je tretji tudi v skupnem seštevku.

Četrta etapa je bila sicer kratka (100 km), a s težkim 30-kilometrskim vzponom do 3435 metrov. Ritem so narekovali tekmovalci kolumbijske ekipe Manzana Postobon, na koncu si je etapno zmago s pobegom na zadnjem vzponu prikolesaril njen član Hernan Aguirre, Rogina je zaostal tri sekunde.

Najvišje uvrščeni član ekipe Adria Mobil v skupnem seštevku ima na tretjem mestu devet sekund zaostanka za današnjim etapnim zmagovalcem. Med prvimi 20 sta še Žiga Grošelj na 18. in Gregor Gazvoda na 19. mestu.

Do konca zahtevne kolesarske dirke, ki poteka na visoki nadmorski višini, v šesti etapo se bodo tekmovalci povzpeli celo do 4120 metrov, je še devet etap.

Na tej dirki so kolesarji Adrie Mobila že dvakrat zmagali, Gazvoda leta 2011, Rogina pa v sezoni 2015.