Thermometer Blue 0,04

Grega Bole Luka Pibernik

Nedelja, 1. 3. 2020, 17.46

Dancu Asgreenu klasika Kuurne-Bruselj-Kuurne

Z dirko Kuurne-Bruselj-Kuurne se je končal prvi vikend belgijskih kolesarskih klasik. Potem ko je v soboto na dirki Omloop Het Nieuwsblad zmaga ostala doma, se je na drugi dirki uspeha veselil Danec Kasper Asgreen, kolesar Deceuninck-QuickStepa, moštva, ki je na klasikah vedno v igri za najvišja mesta.

Petindvajsetletni Danec je dobrih 30 kilometrov pred ciljem skočil iz glavnine, se podal v lov na ubežnike, ko jih je ujel, pa ni popuščal.

Takoj se je postavil na čelo, še naprej diktiral močan ritem, ki mu je lahko sledil le Belgijec Boris Vallee. A tudi on ne do konca, tako da je Asgreen sam prišel na cilj, tri sekunde za njim pa so se zvrstili sprinterji, drugo mesto je zasedel Italijan Giacomo Nizzolo, tretje pa Norvežan Alexander Kristoff.

"Nisem vedel, kakšen sprinter je Vallee, zato sem se ga moral znebiti, na cilj je varneje priti sam. Nisem pa bil prepričan, da mi bo uspelo. Vse do znaka 300 metrov do cilja, takrat sem si oddahnil," je bil na cilju zadovoljen Asgreen, ki je na prestolu te dirke zamenjal lanskega zmagovalca Luksemburžana Boba Jungelsa.

Sportal Zmagi Belgijcu in Nizozemki, Eugenija Bujak sedma

"Načeloma je to dirka za sprinterje, a je Jungels lani dokazal, da se lahko tudi pobegne. Zdeneku Štybarju in meni je dal dragocene napotke, ki sem se jih držal. Seveda sem tudi tvegal, toda v igri za zmago smo imeli tudi sprinterja Fabia Jakobsena," je še dejal Asgreen, ki je dosegel četrto zmago v karieri, a zagotovo najbolj odmevno. Je pa nase opozoril že lani, ko je bil na kraljici klasičnih belgijskih preizkušenj, dirki po Flandriji, drugi.

Slovenska predstavnika, pomočnika kapetanov v ekipi Bahrain McClaren, Grega Bole in Luka Pibernik 201 kilometer dolge dirke nista končala.

Danes se je v Belgiji odvijala še druga ženska klasika Omloop van het Hageland. Za ekipo Ale BTC Ljubljana je uspešen vikend. Marta Bastianelli je po včerajšnji uvodni klasiki ponovila uspeh in dosegla 2. mesto.

Dirka v dolžini 130 km je bila pestra z zahtevnimi deli, ki so redčili skupino kolesark. Ekipa Ale BTC Ljubljana je odlično sodelovala in v zaključni sprint pripeljala skupino 30ih kolesark. Sprint je dobila mlada Nizozemka Wiebes Lorena iz ekipe Parkhotel Valkenburg. Odlično drugo mesto je osvojila Marta Bastianelli, tretja je bila Norsgaard Emma, članica ekipe Bigla-Katusha. Kot 15. je dirko zaključila Bujakova, Chursina 26., Yonamine 29., Boogaard 94.