CRO Race Adam Yates

Nedelja, 6. 10. 2019, 15.50

cro race, zadnja etapa

Tratnik v zadnji etapi drugi, Adam Yates skupni zmagovalec

Adam Yates Giro 2017 | Adam Yates je zmagovalec Dirke po Hrvaški. | Foto Sportida

Adam Yates je zmagovalec Dirke po Hrvaški.

V Zagrebu se je končala kolesarska dirka po Hrvaški. Zadnja etapa, ki je bila pretežno ravninska, končala pa se je s krajšim vzponom na Trg svetega Marka, ni prinesla večjih sprememb v skupnem razvrstitvi, njen zmagovalec je postal Britanec Adam Yates, kolesar ekipe Mitchelton-Scott, zmagovalec, sobotne kraljevske etape.

Drugo mesto je z zaostankom 22 sekund zasedel kolesar Astane, Italijan Davide Villella, 29 sekund je zaostal tretjeuvrščeni Španec Victor De la Parte. Od Slovencev je bil najboljši Domen Novak (Bahrain Merida), ki je z zaostankom 50 sekund zasedel peto mesto.

Jan Tratnik je zadnjo etapo končal na drugem mestu. | Foto: Reuters Jan Tratnik je zadnjo etapo končal na drugem mestu. Foto: Reuters

Zadnjo etapo, ta se je začela v Sveti Nedelji, dolga pa je bila 154 kilometrov, je dobil Italijan Alessandro Fedeli, dve sekundi za njim je na drugem mestu ciljno črto prečkal Jan Tratnik (Bahrain Merida). Yates, ki je osvojil tudi zeleno majico za najboljšega na gorskih ciljih, je bil sedmi, z zaostankom petih sekund pa je pridobil še nekaj več prednosti pred zasledovalci.

"Ekipa je izpolnila taktični načrt, da nismo prišli do zmage, ki sem jo napadal, je kriv eden od ubežnikov. Presenetljivo je imel dovolj moči in vztrajal do konca. Na žalost ga nisem mogel ujeti. Želel sem si zmage, toda tudi z drugim mestom moram biti zadovoljen. Mogoče mi bo uspelo zmagati naslednjič," je po etapi dejal Tratnik.