19.03

Eugenia Bujak BTC City Ljubljana

Sobota, 21. 6. 2014, 19.03

Bujakova grozila Italijankam

Kolesarka slovenske profesionalne ekipe BTC City Ljubljana, Poljakinja Eugenia Bujak, je na dirki 1. kategorije po Trentinu, spet opozorila nase. V močni konkurenci je zasedla četrto mesto.

Prehitel jo je le italijanski reprezentančni trio, ki so ga sestavljale zmagovalka Valentina Scandolara (Orica), dvakratna svetovna prvakinja Giorgia Bronzini, in Rosella Ratto, tretja z lanskega svetovnega prvenstva.

Bujakova je 25 kilometrov pred ciljem dobila edini gorski cilj na dirki, nato pa šest kilometrov pred koncem poskusila še s samostojnim pobegom, a so jo po štirih kilometrih bega Italijanke ujele. V zaključku je napadla Scandolara, ki je imela na koncu pet sekund prednosti pred skupino, v kateri je bila tudi Poljakinja. Slovenska ekipa je bila v konkurenci 90 tekmovalk ves čas aktivna, v enem izmed begov je sodelovala tudi Polona Batagelj, ki je na koncu z zaostankom minute in 59 sekund zasedla 37. mesto. Pred njo sta med drugimi bili tudi njeni klubski kolegici Avstrijka Martina Ritter (+0:53, 20. mesto) in Italijanka Elena Valentini (+1:57, 20. mesto), medtem ko je bila Urša Pintar 45. (+3:17).