12.18

Jani Brajkovič Luka Pibernik

Sobota, 24. 1. 2015, 12.18

Brajkovič v Argentini že med deseterico

Slovenski kolesar Jani Brajkovič v Argentini napreduje iz etape v etapo. Po 5. etapi in 20. mestu na kronometru je napredoval na 10. mesto v skupni razvrstitvi.

17,4 kilometra dolg kronometer v kraju San Luis v Argentini je po pričakovanjih najhitreje odpeljal Adriano Malori iz španske ekipe Movistar. Štiri sekunde "počasneje" je v cilj pribrzel svetovni prvak, Poljak Michal Kwiatkowski (Etixx-QuickStep), tretji je bil Kanadčan Hugo Houle, ki je za zmagovalcem kronometra zaostal pet sekund.

Trenutno vodilni v skupnem seštevku dirke po Španiji, Argentinec Daniel Diaz (Funvic-Sao Jose dos Campos), ki je pred včerajšnjo etapo vseskozi zagotavljal, da ni specialist za vožnje na čas, je presenetil z desetim mestom in s tem znatno povečal svojo prednost pred zasledovalci.

Dobro se drži tudi Jani Brajkovič, ki se na dirki predstavlja kot član ekipe UnitedHealthcare. V kronometru je bil 20., v skupni razvrstitvi pa je napredoval na deseto mesto. Luka Pibernik (Lampre-Merida) je bil 84., v skupni razvrstitvi pa je trenutno na 108. mestu.