10.41

kolesarstvo

Četrtek, 21. 2. 2013, 10.41

Bos prvi vodilni na Langkawiju, Ilešič 6.

Nizozemski kolesar Theo Bos je zmagovalec 1. etape 18. kolesarske dirke po Langkawiju (2.HC) in prvi vodilni v skupnem seštevku dirke. Slovenec Aldo Ino Ilešič je zasedel 6. mesto v etapi.

Uvodna etapa letošnje dirke se je po pričakovanjih končala s ciljnim šprintom glavnine. Večji del etape so bili v begu trije kolesarji, ki jih je glavnina ulovila še pred zaključkom etape. V ciljnem šprintu glavnine je suvereno zmago slavil 29-letni Theo Bos, ki so mu moštveni kolegi pripravili odlično izhodišče za ciljni šprint. Na drugem in tretjem mestu sta etapo končala Francoz Bryan Coquard in Italijan Andrea Guardini. Od obeh Slovencev, ki nastopata na dirki, se je bolj izkazal Aldo Ino Ilešič, ki je zasedel 6. mesto, medtem ko je bil Gregor Gazvoda 53. "Na zadnjem ovinku, od koder je bilo do cilja še 300 metrov, sva bila s Keoughom tik za Bosom. A ko je Nizozemec pedala pohodil na polno, mu nisem mogel slediti. Vsekakor nama manjka vzdržljivostne hitrosti, a sva vseeno zadovoljna z uvrstitvama. Verjamem, da bova imela še kakšno priložnost, ki jo bova poskušala še bolje izkoristiti," je za Sportal po etapi povedal Ilešič, ki je imel nalogo, da pripelje Keougha čim bolj v ospredje. Theo Bos je dosegel že drugo zmago v sezoni in bo v petkovi 2. etapi kolesaril v rumeni majici vodilnega v skupnem seštevku.