9.28

Grega Bole

Torek, 20. 5. 2014, 9.28

Bole četrti v prvi etapi dirke po Japonski

Slovenski kolesar Grega Bole je v prvi etapi kolesarske dirke po Japonski (2.1) osvojil 4. mesto. Zmagal je Wouter Wippert. Rumeno majico vodilnega je zadržal njegov moštveni kolega William Clarke.

Dirka po Japonski se je po nedeljskem prologu in 400 kilometrov dolgem transferju nadaljevala s prvo etapo. Kolesarji so morali v sedmih krogih prekolesariti 161 kilometrov. Po pričakovanjih je o zmagovalcu druge najlažje etape na dirki (glede na profil) odločal ciljni šprint glavnine. Zmage se je veselil 23-letni Nizozemec Wouter Wippert. Grega Bole je osvojil četrto mesto. "Dogovorjeni smo bili, da ob koncu etape pomagamo Japoncu Miyazawi. Šprint je bil hiter, saj se je trasa v zadnjem kilometru spuščala. Z Miyazawo sva ostala zaprta in 50 metrov pred ciljem sem celo zletel s ceste. Obdržal sem se na kolesu, a več od četrtega mesta nisem mogel iztržiti," je po etapi za Sportal povedal Grega Bole. Druga etapa, ki bo na sporedu v sredo, bo že nekoliko bolj selektivna.