liga EBEL Orli Znojmo Red Bull Salzburg Luka Gračnar

Petek, 8. 4. 2016, 21.35

Salzburžani z visoko zmago izenačili finalno serijo

Orli Znojmo Red Bull Salzburg | Foto Sportida

Aktualni prvaki iz Salzburga so z zmago s 6:2 nad Znojmom finalno serijo lige EBEL izenačili na 2:2 v zmagah.

To je bila sploh prva zmaga rdečih bikov na terenu Znojma v tej sezoni, in to precej suverena. Že v četrti minuti je Jana Lukasa premagal Manuel Latusa, Brett Sterling je še pred prvim odmorom zvišal na 2:0, Latusa pa v 22. minuti priskrbel +3.

Gostitelji so v nadaljevanju prek Jana Lattnerja znižali na 1:3, a so Avstrijci do konca druge tretjine zadeli še dvakrat in bili pred zadnjim delom na varni prednosti štirih zadetkov. S takšno razliko so na koncu tudi zmagali in serijo izenačili na 2:2.

Slovenski vratar Luka Gračnar, ki tudi tokrat ni branil (zadnjič je med vratnicama Salzburga na tekmi stal v začetku marca), in soigralci bodo v nedeljo Znojmo pričakali na domačem terenu.

Liga EBEL, finale, 4. tekma*:

Petek, 8. april:

Orli Znojmo : Red Bull Salzburg 2:6 (0:2, 1:3, 1:1) /2:2/

Lattner 31., Sedivy 41.; Latusa 4., 22., Sterling 17., Ledin 38., Heinrich 39., Hughes 49.,

//Razmerje v zmagah, moštvi igrata na štiri zmage. Termina prihodnjih tekem:  nedelja, 10. april, torek, 12. april. Če bo treba, bodo igrali v četrtek, 14. aprila.