22.25

HDD Olimpija

Sobota, 6. 4. 2013, 22.25

Založani še do drugega finala v sezoni

Hokejisti moštva Playboy Slavija so v povratni polfinalni tekmi državnega prvenstva premagali Prospotrs.si Triglav s 5:0 (0:0, 4:0, 1:0) in se uvrstili v finale.

Z današnjo drugo polfinalno tekmo se je končalo predzadnje dejanje državnega prvenstva. Obračun med Založani in Kranjčani se je zavlekel, ker so prvi nastopali še v finalu mednarodne lige INL. Odločilno tekmo tega tekmovanja so v sredo proti Bregenzerwaldu izgubili s 3:4, skupni finalni izid je bil 3:2 za Avstrijce, zdaj pa so se po nekaj dneh premora hokejisti Slavije spet usmerili na domačo sceno. Prvo polfinalno tekmo (v polfinalu DP igrajo ekipe po sistemu boljši iz dveh tekem) so prejšnji teden v Kranju dobili Založani z 2:0.

Slovenska predstavnika sta se pred kratkim že merila tudi v polfinalu lige INL, kjer so bili igralci Slavije boljši s 3:0 v zmagah.

Po prvi tretjini v zaloški ledeni dvorani je bilo 0:0, zmago pa so si hokejisti Slavije priigrali z dobro igro v drugem delu tekme. Domačo ekipo je v vodstvo popeljal Rok Peterca, Luka Kar je povišal vodstvo, nato pa sta v drugi tretjini zadela še Luka Ščap in Rok Prusnik, končni izid pa je v tretji tretjini postavil Nik Ulaga. Založani so tri gole dosegli z igralcem več.

Za zmagovalce današnjega polfinala pravega počitka ne bo; že v nedeljo jih namreč čaka prvi finalni obračun, Telemach Olimpija jih bo v svojem Tivoliju gostila ob 19.15. Ljubljančani so v polfinalu dvakrat premagali člansko zasedbo HD Jesenice mladi. Druga finalna tekma bo v ponedeljek, 8. aprila, v Zalogu, morebitna tretja pa v četrtek 11. aprila, znova v Tivoliju. V finalu ekipe igrata na dve zmagi.