Thermometer Blue 0
CSKA Moskva liga KHL Jan Muršak

Ponedeljek, 7. 12. 2015, 21.59

Začelo se je slabo, končalo pa po željah

Hokejisti moskovskega CSKA so le s težavo strli odpor Vitjaz Podolska in serijo gostovanj odprli z zmago z 2:1.

Za Jana Muršaka in soigralce bi se obračun pred skoraj pet tisoč gledalci v Podolsku težje začel slabše. V šesti minuti so imeli igralca več, bili pred golom Vitjaza, nato pa izgubili plošček in gostiteljem dopustili zadetek z igralcem manj. Slabo voljo ruskih prvakov je vsaj malce razkadil Gennadij Stoljarov, ki je tik pred odhodom na prvi odmor le uspel premagati odličnega Harrija Saterija in izenačiti.

V drugem delu je CSKA pritisnil in povsem nadvladal domače – sprožil je 19 strelov, Vitjaz le enega –, številčno premoč pa je z zadetkom za vodstvo z 2:1 kronal Dmitrij Kugrjšev. Ob koncu obračuna so člani Vitjaza poskušali brez vratarja, a se mreža Stanislava Galimova – ubranil je 17 od 18 strelov, Sateri pa 41 od 43 – ni več zatresla, tako da je vodilno moštvo lige na račun vpisalo tri točke.

Slovenski napadalec, ki je igral 16 minut in pol, štirikrat preizkusil nasprotnikovega vratarja in bil spet zelo uspešen ob sodniških metih (dobil jih je deset od 12), bo v sredo s soigralci gostoval pri osmem moštvu zahoda Dinamu Minsku.