Thermometer Blue 0

NHL

Ponedeljek, 29. 2. 2016, 16.34

Z dvanajstimi šivi dosegel dva zadetka

V noči na torek bo v ligi NHL na sporedu šest tekem. Svoj zmagovalni niz nadaljujejo hokejisti Tampa Bay Lightning, ki so v gosteh premagali Toronto Maple Leafs.

Hokejisti Tampa Bay Lightning so gostovali pri Torontu in dosegli svojo že sedmo zaporedno zmago. Tokrat je bil junak tekme Tyler Johnson, ki je za Tampo prispeval oba gola. Johnson je bil za nocojšnjo tekmo celo pod vprašajem, saj je na tekmi proti Bostonu dobil dvanajst šivov nad levim očesom. A kot se je izkazalo, ga ta poškodba ni niti malo motila. Tampa v vzhodni konferenci zaseda 4. mesto.

Hokejisti iz Dallasa so v današnji osrednji tekmi na domačem ledu po podaljšku izgubili proti Detroitu z 2:3 in zapravili priložnost, da se znova zavihtijo na prvo mesto v zahodni konferenci severnoameriške lige NHL. V rednem delu se je tekma končala z neodločenim izidom 2:2, v tretji minuti podaljška pa je za rdeča krila zadel Rus Pavel Dacjuk.

Najvišjo zmago so dosegli hokejisti iz Pittsburgha, ki so po hat-tricku Šveda Patrica Hornqvista Arizono premagali s 6:0. New York Rangers so doma ugnali Columbus z 2:1, medtem ko je bila Philadelphia boljša od Calgaryja s 5:3.

Kralji iz Los Angelesa, kjer nastopa Hrušičan Anže Kopitar, bodo naslednjo tekmo igrali v noči na petek, ko bodo gostili hokejiste iz Montreala.