21.09

8 let, 5 mesecev

Anže Kopitar Anže Kopitar Los Angeles Kings

Ponedeljek, 6. 5. 2013, 21.09

V noči na torek se je Los Angeles v konferenčnem četrtfinalu lige NHL četrtič pomeril z ekipo St. Louisa. Tokrat so slavili Kralji in v zmagah izenačili na 2:2. Anže Kopitar je prispeval gol.

Los Angeles Kings so v domači dvorani premagali St. Louis Blues z rezultatom 4:3. Kralji so na četrti tekmi kar trikrat zaostajali, vendar jim je zmeraj uspelo najti priključek. V prvi tretjini so zaostajali že za dva gola, a so lanski prvaki lige NHL s pomočjo Carterja in Pennerja uspeli izenačiti na 2:2. V drugi tretjini je padel le en zadetek in sicer je v 26. minuti tekme mrežo Los Angelesa zatresel Oshie. Zadnja tretjina je pripadla domačim hokejistom. Za izenačenje na 3:3 je poskrbel slovenski hokejist Anže Kopitar, ki je zadel v 48. minuti tekme. Dobro minuto pozneje pa je za zmagoviti gol dosegel Justin Williams. Kralji so izid v zmagah izenačili na 2:2, na domačem ledu pa so nepremagani že vse od 23. marca.

Peta tekma prvega kroga končnice bo v sredo v St. Louisu, šesta, ki bo že lahko ponudila odgovor o možnem potniku v naslednji krog, pa bo v petek v hramu ekipe iz mesta angelov, v Staples Centru. "Nepopustljivost našega moštva je presenetljiva. Ko se vedno znova in znova vračamo nazaj, je nekaj neverjetnega. Vrnili smo se tako po začetnem zaostanku dveh golov, kot tudi v tretji tretjini po vodstvu gostujočega moštva s 3:2. To dokazuje, da smo zmožni premagati še takšne velike ovire," je bil navdušen Kopitar, ki je bil znova v strelski statistiki s prvim golom po 25. marcu. S tem je prekinil strelski post, ki se je vlekel zadnjih 19 tekem.

Boston je zelo prepričljivo v gosteh premagal Toronto ter v 1. krogu končnice povedel z 2:1 v zmagah. Moštvo New York Rangers je ugnalo Washington Capitals s 4:3 ter enako povedlo z 2:1 v zmagah. NY Rangersi so dobili prvo domačo tekmo in prepolovili zaostanek proti Washingtonu (2:1). Tehtnico v prid "modrosrajčnikov" je dobrih šest minut pred koncem prevesil Derek Stepan z zadetkom za končnih 4:3. Detroit Red Wings pa je bil po podaljšku na domačem ledu boljši od Anaheim Ducks s 3:2 in se v zmagah poravnal z rački na 2:2.